Policija: No seksuāliem uzbrukumiem cieš arvien jaunāki bērni

Komentāri

Policija ir apkopojusi statistiku par pagājušajā gadā reģistrēto vardarbību pret bērniem, un tā ir biedējoša.

Kopumā pērn cietuši 564 bērni. 147 piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus, 111 cietuši no mantiskiem noziegumiem, 109 bērni piedzīvojuši fizisku un emocionālu vardarbību. Diemžēl visbiežāk bērnu uzbrukumus piedzīvo savā dzīvesvietā un varmākas ir viņu tuvinieki, atklāj likumsargi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es gribētu pievērst uzmanību divu bērnu izvarošanas gadījumiem. Ja iepriekš varēja novērot, ka šādos gadījumos cieš bērni, kas ir vecumā no 14 gadiem, tad tagad mēs varam vērot, ka ir bijuši divi izvarošanas gadījumi ļoti mazā vecumā, līdz sešu gadu vecumam. Tāpat ir bijuši 14 seksuālās vardarbības gadījumi pret bērniem vecumā līdz 6 gadiem,” norādīja Valsts policijas pārstāve Vineta Pavlovska.

Šodien Saeimas deputāti, vairāku ministriju un nevalstisko organizāciju pārstāvji lēma, kā uzlabot atbildīgo institūciju sadarbību cīņā ar vardarbību ģimenēs. Izskanēja ierosinājums dibināt Ģimenes tiesu, palielināt sociālo darbinieku skaitu, izveidot vienotu problēmģimeņu uzskaites reģistru. Nekādus lēmumus politiķi vēl nepieņēma.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl