Policija nesteidzas ar izmeklēšanu, pat ja savākti visi nepieciešamie pierādījumi

0 Komentāru
Policija nesteidzas ar izmeklēšanu, pat ja savākti visi nepieciešamie pierādījumi
FOTO: LETA

Piekritīsiet, ka nav tā patīkamākā sajūta, ja sanāk aptvert, ka kaut kādu iemeslu dēļ esat palicis bez maka, dokumentiem, naudas. Ja izrādās, ka pats to esat pasējis, atliek cerēt, ka kāds to atradīs un atdos. Bet ja to pievācis negodīgs cilvēks? Tad, protams, rodas cerība, ko garnadzi atradīs policija. Bet dažkārt gadās, ka likumsargi nepilda savus amata pienākumus.

Atliek vien ātri noskaidrot vainīgā datus un saukt pie atbildības – tā uzskata Jānis, kurš ir neizpratnē par policijas kūtro darbošanos.

”Es policijai iesniedzu visus nepieciešamos dokumentus, pasniedzu visu uz paplātes,” stāsta apzagtais vīrietis.

Uz paplātes pasniegtais ir pierādījumi, kas ļautu atrast zagli.  Tomēr, lai arī vīrietis ir ieguvis video ierakstus, kuros skaidri redzama persona, kas maku paņēmusi policija meklēt vainīgo nesteidzas.

Policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka policijai ir sava noteikta procedūra pēc kuras tiek veikta izmeklēšana.

Jāsaka, ka maka paturēšanu, ja to atrodat uz ielas, teorētiski var traktēt kā mantas piesavināšanos un krimināllikums šāda veida nodarījumam, ar nosacījumu, ja tas izdarīts nelielos apmēros, paredz līdz pat vienam gadam cietumsodu vai īslaicīgu aizturēšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Nelieli apmēri – zaudējumi, kuri ir mazāki par vienu minimālo mēneša algu. Ja lielāki – tad jau atbildība un sods ir augstāki.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 Komentāru