Policija nesaskata noziedzīga nodarījuma pazīmes Kariņa sievas darbībās, atsavinot īpašumu Skolas ielā

3 komentāri
Policija nesaskata noziedzīga nodarījuma pazīmes Kariņa sievas darbībās, atsavinot īpašumu Skolas ielā
OKSANA DŽADANA, F64

Izskatot Saeimas deputāta Alda Gobzema iesniegumu, Valsts policija (VP) ir atteikusi sākt kriminālprocesu par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sievas Andas Kariņas darbībām, atsavinot nekustamo īpašumu Rīgā, Skolas ielā 2, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Aģentūrai LETA zināms, ka kriminālprocess nav sākts, jo Andas Kariņas darbībās nav konstatētas nozieguma nodarījuma sastāva pazīmes.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava aģentūrai LETA apstiprināja, ka VP ir izvērtējusi Gobzema iesniegumā minēto informāciju par darījumu, kurā bija iesaistīta premjera ģimene, un policijā ir pieņemts lēmums atteikt sākt kriminālprocesu, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Jau vēstīts, ka Gobzems vērsās ar iesniegumu tiesībsargājošās iestādēs par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas saistībā ar darījumiem par nekustamo īpašumu Rīgā, Skolas ielā 2.

Kariņš pārmetumus noraidījis. Viņš sociālajā tīklā “Facebook” publicēja ierakstu, kurā norādīja, ka viņam agrāk piederējis nekustamais īpašums Rīgā, Skolas ielā 2, kuru ilgstoši pārvaldījusi viņa sieva. Pēc kāda laika nolemts, ka tas tiks pārrakstīts viņai pilnībā.

“2014.gadā manu sievu uzrunāja pircējs, kurš piedāvāja iegādāties šo īpašumu. Viņi vienojās, ka īpašumu ieguldīs jaunizveidota uzņēmuma pamatkapitālā un pārdos uzņēmuma kapitāldaļas. Mana sieva pārdeva savas kapitāldaļas, nomaksājot visus nodokļus. Darījums ilga vairākus mēnešus. Vēlos uzsvērt, ka mana sieva darījumā neizmantoja ārzonu uzņēmumus,” uzsvēra Kariņš.

Gobzems prasīja pārbaudīt iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas. Viņa iesniegums tika adresēts Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītājai Ilze Znotiņai, bet kopijas tika nosūtītas arī iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV), Valsts drošības dienesta priekšniekam Normundam Mežvietim, Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizītim, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšniekam Pēterim Bauskam.

Gobzems iesniegumā pauda aizdomas, ka Anda Kariņa ir bijusi iesaistīta nekustamā īpašuma darījumā, kurš, iespējams, bijis saistīts ar kādu Kipras ofšoru.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, nekustamā īpašuma pircēju, visticamāk, finansējis Kiprā reģistrēts uzņēmums “Blackmerc Ltd”, kurš aizdevis naudu SIA “P.J. Assets 1”, lai tā varētu iegādāties Kariņa sievai piederošā uzņēmuma SIA “S2 Rīga” kapitāla daļas. Šī uzņēmuma pamatkapitālā bija ieguldīts premjera savulaik sievai atdāvinātais nekustamais īpašums Rīgā, Skolas ielā 2.