Policija neizslēdz saistību starp Bunkus slepkavību un pie krematorijas degušo furgonu

Pievienot komentāru
Policija neizslēdz saistību starp Bunkus slepkavību un pie krematorijas degušo furgonu
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Valsts policija (VP) neizslēdz saistību starp šorīt pie Rīgas krematorijas degušo furgonu un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību, kas tika pastrādāta pie Rīgas Brāļu kapiem, sacīja VP pārstāve Sigita Pildava.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norādīja, ka VP patlaban veic visas primārās darbības, kas saistītas ar izmeklēšanu, kā arī neizslēdza varbūtību par abu notikumu saistību.

“Bunkus advokātu birojā” aģentūrai LETA atteicās sniegt jebkādus komentārus. Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko “Trasta Komercbankas” likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Rasa aģentūrai LETA atteicās sniegt komentārus.

Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007. gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma “Rego Trade” maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Lasi vairāk: Kas bija nogalinātais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus?

Bunkus valsts amatpersonas deklarācija par 2016.gadu liecina, ka viņam pieder 2013.gada “Range Rover” automašīna. Tāpat viņam reģistrēti uzkrājumi 88 269 eiro apmērā “Luminor” bankā. 2016.gadā Bunkus arī saņēma dāvinājumus gan no sava brāļa 27 000 eiro apmērā, gan no tēva 71 998 eiro apmērā. Tāpat administrators 2016.gadā bija reģistrējis aizdevumus 1 297 286 eiro apmērā un 58 550 eiro apmērā, bet parādsaistības – kopumā 527 374 eiro apmērā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Bunkus dzīvojis Mežaparkā.

Kā liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāze, Bunkus savulaik ziedojis partijai “Jaunais laiks” un apvienībai “Vienotība”. 2010.gadā viņš “Jaunajam laikam” ziedojis 1000 latus (1420 eiro), bet 2011.gadā 500 latus (710 eiro). 2011.gadā viņš ziedojis arī 3000 latus (4260 eiro) apvienībai “Vienotība”.

VP apstiprināja, ka pie Rīgas Brāļu kapiem, Aizsaules ielā 1, trešdienas rītā plkst. 8.40 notikusi slepkavība. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts kāds vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas “Range Rover” automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu.

Nedaudz vēlāk netālu no slepkavības vietas degusi automašīna. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka plkst. 8.53 saņemts izsaukums uz Varoņu ielu, kur 15 kvadrātmetru platībā degusi pērnā zāle, bet astoņu kvadrātmetru platībā dedzis mikroautobuss.

Kā novēroja LETA, slepkavības vietā bija ieradušās vismaz piecas policijas automašīnas, norobežojot plašu teritoriju. Baltais “Range Rover” braucis virzienā uz Brāļu kapiem, nobraucis no ceļa labajā pusē, nolauzis ceļa zīmi un ietriecies kapu nožogojumā, to sabojājot. Automašīnai nolauzts aizmugurējais ritenis un cauršauts priekšējais stikls vadītāja pusē.

Kā aģentūrai LETA teica kāda puķu tirgotāja, viņa ap plkst. 8.40 dzirdējusi šāvienus, bet nav redzējusi no kurienes un kas šauj. No aculiecinieku stāstītā, apšaudīto automašīnu slepkava, iespējams, esot gaidījis Aizsaules ielā.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālruni 67 014 002. VP uzsver, ka jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā.

Policija strādā notikuma vietā un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. VP aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

VP sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību.