Policija izrakstījusi vairāk nekā 240 protokolu par neiztīrītām ietvēm; īpašniekiem draud bargi sodi

1 komentārs
Policija izrakstījusi vairāk nekā 240 protokolu par neiztīrītām ietvēm; īpašniekiem draud bargi sodi
Ilustratīvs foto. (MĀRTIŅŠ ZILGAVIS, F64)

Rīgas pašvaldības policija šogad konstatējusi jau vairākus simtus pārkāpumu saistībā ar nenotīrītām ietvēm un ēku jumtiem. Ja privātmāju īpašniekiem un juridiskām personām draud liels naudas sods, pašvaldības īpašumi tik stingri uzraudzīti netiek, jo pašvaldība pati sevi sodīt nevar. Šogad slimnīcās jau nogādāti vairāk nekā 50 cilvēku, kuri krītot guvuši traumas.

Šogad uz slidenajām ielām traumas guvuši vairāk nekā 50 cilvēku. Lielākoties – dāmas, pensijas vecumā, un galvenokārt – tieši Rīgā. Teorētiski ietvēm jābūt tīrām jau no astoņiem rītā, taču daudzi īpašnieki to neievēro. Par netīrām ietvēm un jumtiem Rīgas pašvaldības policija šogad izrakstījusi jau 242 protokolus. Sodīt, brīdināt vai piedot – tas jau esot citu pašvaldības iestāžu uzdevums.

“Pēc tam, kad protokols sastādīts, lietu nosūta administratīvajai komisijai, kas vērtē, kādu sodu piemērot. Sods fiziskām personām līdz 350, juridiskām personām līdz 1400 eiro,” skaidro Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Liela daļa netīrīto ielu ir pašvaldības īpašumā. Tomēr pašvaldība pati sev sodus neliek.

“Likums un tiesu prakse paredz, ka pašvaldība sevi sodīt nevar, jo saskaņā ar vienu no tiesas spriedumiem, kas bijis, tā būtu izšķērdība. Šādos gadījumos informēja attiecīgo izpilddirekciju. Viņiem jālemj, vai saukt pie disciplināratbildības,” norāda Sadovskis.

Kas ir lielākie pārkāpēji – privātie vai pašvaldība – policijā nav vākta šāda statistika. Ārsti aicina iedzīvotājiem uz slidenajām ielām pārvietoties ļoti uzmanīgi.

“Jāvērtē, kādus apavus velk. Bez papēžiem, zoli, kas neslīd. Vecākiem cilvēkiem nekautrēties izmantot spieķīti, lūgt atbalstu tuviniekiem. Gados vecākiem cilvēkiem traumas ir ar nopietnākām sekām. Kauli trausli, osteoporoze, lielākas komplikācijas,” teic NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Ja jauns cilvēks paslīdot var tikt cauri ar nelieliem sasitumiem, tad sirmgalvju kauli var burtiski sabirst, ārkārtīgi sarežģījot ārstēšanās procesu, brīdina mediķi.

1 komentārs