Policija izplata noderīgu informāciju lauksaimniekiem

Komentāri
Policija izplata noderīgu informāciju lauksaimniekiem
FOTO: Valsts policija

Līdz ar pavasara iestāšanos zemes īpašniekiem sākušies dažādi lauku darbi. Lai nenāktos saskarties ar neparedzētiem zaudējumiem gadījumā, ja zagļi nolēmuši paviesoties svešā īpašumā, Valsts policija atgādina dažus nosacījumus, ko būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam lauksaimniekam.

Būtiski ir sakārtot savā īpašumā esošās tehnikas dokumentus. Apsekojot tehniku, ieteicams norakstīt pilnu tās nosaukumu un visus uz ierīces redzamos numurus. Ja tehnikai ir garantijas dokuments, tad numuri jāsalīdzina ar garantijas dokumentā minētajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja tehnikai nav garantijas vai iegādes dokumentu, tad ieteicams norakstīt numurus, tehnikas pilnu nosaukumu, īpašas redzamās pazīmes, kā arī atzīmēt datumu, kad tas izdarīts. Tehnikas dokumentus vai aprakstu vēlams glabāt pēc iespējas drošākā vietā.

Svarīgi atcerēties, ka, pārdodot vai iegādājoties lietotu tehniku, ir lietderīgi sagatavot darījuma rakstveida apliecinājumu. Vienkāršākajā variantā var sagatavot dokumentu 2 eksemplāros, tajā norādot pircēja un pārdevēja vārdu, uzvārdu, tehnikas pilnu nosaukumu, numuru un īpašas redzamās zīmes.

Dokumentu, fiksējot vietu un datumu, kad darījums noticis, paraksta abas puses. Katrs no darījumā iesaistītajiem saglabā sev vienu dokumenta kopiju, kas būs kā apliecinājums iespējamu domstarpību gadījumā.

Savā īpašumā esošai tehnikai var piešķirt individuālu pazīšanas zīmi. Tas var atturēt zagļus no konkrētās tehnikas zagšanas vai nozagšanas gadījumā palīdzēt to ātrāk atrast un identificēt. Uz metāla detaļām īpašu pazīšanas zīmi var piešķirt, veicot elektrolītisko kodināšanu. Pēc zīmes iekodināšanas to nofotografē un attēlu novieto drošā vietā.

Ja rocība atļauj, tad savai tehnikai var pievienot GPS raidītāju. Tas ļaus ātrāk un ērtāk izsekot, vai tehnika bez īpašnieka ziņas netiek pārvietota kur citur.

Jebkurā gadījumā svarīgi atcerēties, ka pēc darbu pabeigšanas tehniku ieteicams novietot drošā vietā. Neiesakām traktortehniku atstāt uz nakti lauka vidū, jo nākamajā rītā tās tur var nebūt…

Tāpat svarīgi ir rūpēties par lauksaimniecībā izmantojamo minerālmēslu un citu augu aizsardzības līdzekļu uzglabāšanu. Tos nav vēlams atstāt brīvi pieejamās telpās, kur ķimikālijas būtu viegls guvums nelūgtiem viesiem.

Ja tomēr esat kļuvuši par garnadžu upuriem, informējiet policiju, pēc iespējas precīzāk norādot visus apstākļus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl