Policija gatavojas dežūrām pie mācību iestādēm

0 Komentāru
Policija gatavojas dežūrām pie mācību iestādēm
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Tuvojas jaunais mācību gads, tāpēc viens no jautājumiem, kas vecākiem šajā laikā jāpārrunā ar savām atvasēm, ir ceļu satiksmes drošība.

Valsts policijas pārstāvis Andis Rinkevics atzīst – kad bērni satiekas pēc vasaras brīvlaika un bariņos pļāpājot pārvietojas pa ielām, tad par drošību gadās piemirst. Vēl rudenī uzmanība īpaši jāpievērš arī velosipēdistiem.

“Tieši tāpat kā gājēji arī velosipēdisti bērni brauc bariņā neuzmanīgi, viens otru apsteidz un rodas dažādas mazākas vai lielākas problēmas,” turpina Rinkevics.

Tādēļ kā katru gadu no septembra līdz oktobrim policija īpašu uzmanību pievērsīs teritorijām pie mācību iestādēm un par noteikumiem uz ceļa atgādinās ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. “Skatīsimies, kā tad vecāki atved bērnus, jo sākumskola pārsvarā ir tā, kur bērni brauc – vai viņi lieto sēdeklīšus, vai nerunā pa mobilo tālruni, braucot pie stūres.”

Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija bērnus mudina mācīties noteikumus, spēlējot spēles un skatoties video, kā arī izstrādāti informatīvi materiāli tieši skolotājiem. “Bīstamākās lietas noteikti ir pārgalvīga ielas šķērsošana. To nu gan vajadzētu vecākiem ar bērniem vairākkārtīgi pārbaudīt – kā bērns nosaka drošību pirms dodas no ietves uz brauktuvi,” uzsver CSDD pārstāve Valda Kjaspere.

Vēl drošības sargi kā bīstamas darbības min mūzikas klausīšanos un mobilā telefona lietošanu, atrodoties uz ielas, un aicina vecākus vēlreiz pirms mācību gada sākuma ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus.

Jāpiebilst, ka 2017. gadā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši septiņi bērni, ievainoti – turpat 800, turklāt lielākā daļa – 555 – no tiem ir bijuši bērni vecumā līdz 14 gadiem.

0 Komentāru