Policija brīdina: Lieldienu brīvdienās ierobežojumu ievērošana tiks kontrolēta pastiprināti

49 komentāri
Policija brīdina: Lieldienu brīvdienās ierobežojumu ievērošana tiks kontrolēta pastiprināti
EDIJS PĀLENS, LETA

Atbildīgās iestādes turpina atgādināt, ka valstī noteiktie ierobežojumi nav pārtraukti. Ir aizliegtas jebkādas pulcēšanās, tajā skaitā arī ciemošanās pie radiem un draugiem. Lai aizliegumu ievērošanu kontrolētu, šajās brīvdienās pastiprinātā režīmā strādā likumsargi.

Speciālisti uzsver – četras bezkontakta dienas pēc kārtas varētu būt nopietns trieciens Covid-19 tālākai izplatībai. Un, lai iedzīvotāji tiešām ierobežojumus ievērotu, policija šajās brīvdienās piesaistījusi plašus resursus.

Lasi vēl – Covid-19 izplatība: saslimšana reģistrēta arī Burtnieku, Salacgrīvas un Alsungas novados

Lai kontrolētu fiziskās distancēšanās ievērošanu, tiks iesaistīti gan motociklisti, gan patruļekipāžas. Tāpat patruļas veiks policijas jātnieku vienība. Likumsargiem brīvdienās palīgā dosies arī Zemessargi, kuri patrulēšanu apvienos ar mācībām.

“Viņi bija tik pretimnākoši, ka arī Lieldienu laikā būs kopīgas patruļas, un šīs patruļas būs apmācības process Zemessardzei, lai nākotnē, ja eskalēsies situācija, varētu mums arī kvalitatīvi un kvalificēti piesaistīties sabiedriskās kārtības nodrošināšanai,” norāda Valsts policija (VP) priekšnieka p.i. Andrejs Grišins

Tāpat Valsts policijai atbalstu brīvdienās sniegs pašvaldību policijas. Galvaspilsētās likumsargi divkāršojuši ierasto patruļu skaitu, lai varētu nodrošināt pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni pilsētā.

“Protams, lielāko uzmanību pievērsīsim ārtelpām, cilvēku pulcēšanai tādās vietās, kur ikdienā tā viņiem ir ierasta lieta, bet šobrīd ir attiecināmi ierobežojumi un ir lūgums ievērot sociālo distancēšanos.  Noteikti uzmanības pievērsīsimies arī tirdzniecības un ēdināšanas objektiem,” teic Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs.

Likumsargi sola uzmanību pievērst arī nomaļākām vietām. Tā atgādina, ka par pārkāpumu var uzskatīt arī pikniku, kurā pulcējušies vairāki cilvēki.  Tādēļ policija sola brīvdienās atrasties vietās, kur potenciāli varētu būt cilvēki. Tās ir gan pludmales, gan parki un citas iedzīvotāju vidū iecienītas vietas.

“Kontrolēsim tos ierobežojumus, kas ir noteikti. Pirmkārt, turēties noteiktajā distancē vienam no otra. Kontrolēsim arī ierobežojumus, kas ir saistīti ar pasākumu rīkošanu, ar pulcēšanos, ar kaut kādu, ne gluži ceremoniālu, bet izpriecu pasākumu rīkošanu,” vērš uzmanību Aronovs.

“Tiks izmantoti arī kvadracikli pludmalēs, piejūras zonās. Policijas automašīnas arī pārvietosies mikrorajonu teritorijās, pagalmos, uzrunās cilvēkus ievērot divu metru distanci. Galvenokārt mēs plānojam cilvēkus brīdināt,” skaidro Grišins.

Sodi gan neizpaliks, ja ierobežojumi tiks klaji pārkāpti. Valsts policija kopā ar pašvaldību policiju līdz šim veikusi kopumā vairāk nekā 25 tūkstošus pārbaužu un noformējusi teju 300 administratīvā pārkāpuma protokolu par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu. Sodi lielākoties bijuši 10-450 eiro apmērā. Taču kādam Alūksnes iedzīvotājam nupat piespriests 1000 eiro naudas sods.

“Jā, ir atsevišķi gadījumi, kad cilvēki tiek sodīti bargāk. Un tie ir atsevišķi gadījumi, kad cilvēki principiāli ignorē ierobežojumus, viņi vairākkārt tiek brīdināti, vairāku dienu garumā. Un šis stāsts tieši Alūksnē, ko jūs minējāt, viņš arī ir, norāda uz to, ka tādi gadījumi ir un tajā gadījumā arī tika piemērots administratīvais sods 1000 eiro apmērā,” saka Grišins.

Parālēli patrulēšanai, policija turpinās arī pārbaudīt, vai mājās atrodas visi tie, kuriem noteikta stingra karantīna vai pašizolēšanās.