Policija Bolderājā pastiprina apkaimes videonovērošanu

5 komentāri
Policija Bolderājā pastiprina apkaimes videonovērošanu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (DĀVIS ŪLANDS, F64)

Bolderāja ir pirmā vieta ārpus Rīgas centra, kurā izveidots vērā ņemams videonovērošanas kameru tīkls, informē Rīgas pašvaldības policija.

Tagad Bolderājas videonovērošanas uzstādīšanas process ir pietuvojies noslēgumam – ir uzstādītas 29 kameras un atlikusi vien trīs kameru uzstādīšana peldvietās.

Lai gan visas kameras uzstādītas pēdējo nedēļu laikā, tās jau ir devušas rezultātu, un ar videonovērošanas kameru palīdzību izdevies fiksēt jau vairākus pārkāpumus, kas redzami tālāk izvietotajā video.

Tāpat arī jau esot saņemti divi pieprasījumi no Valsts policijas, kuras izmeklētājiem videokameru ieraksti varētu palīdzēt divu zādzību atklāšanā.

Šogad ir modernizēta pati videonovērošanas sistēma, un tagad ne tikai darbinieki Videonovērošanas centrā redz kameru ierakstus, bet arī policisti, kuri strādā patruļās. Proti, kārtības sargiem planšetdatorā ir iespēja apskatīt notikumu caur kameras aci vēl pirms ierašanās notikuma vietā. Tāpat nepieciešamības gadījumā ierakstu ir iespējams parādīt pašam pārkāpējam brīžos, kad viņš savu vainu noliedz.

Nākamā vieta, kur plānots uzstādīt videonovērošanas kameras, ir Vecmīlgrāvis, bet pēc tā – Ķengarags. Vēl tiek plānots arī stiprināt videonovērošanas centru, jo, pieaugot kameru skaitam pilsētā, jāpalielina arī darbinieku skaits videonovērošanas centrā un, iespējams, centrs jāveido jaunās plašākās telpās. Pašlaik videonovērošanas centrā vidēji vienā maiņā strādā aptuveni četri darbinieki, kuri tiešsaistē vēro 170 kameru ierakstus.

Pagājušajā gadā videonovērošanas centra darbinieki pilsētā konstatējuši 1999 pārkāpumus. Citām tiesībsargājošajām iestādēm izsniegti 416 videoieraksti, bet RPP ietvaros izsniegti 344 ieraksti.

5 komentāri