Policija atklāj detaļas, kā izdevies atrast Latvijā bāzēto naudas viltošanas iespiestuvi

Komentāri

Policija atklāj detaļas, kā sadzītas pēdas diviem naudas viltotāju grupējumiem, kas bāzējušies Latvijā, bet augstā kvalitātē sadrukātās banknotes izplatījuši arī ASV un Anglijā. Cik ilgu laiku prasījusi noziedznieku izsekošana un kas tie ir par cilvēkiem?

Demonstrējot naudas kaudzi, policisti atklāj, ka jau 2014. gada rudenī par viltotu 100 dolāru naudas zīmju izplatīšanu tika aizturētas vairākas personas, taču pierādījumi naudas izcelsmei toreiz netika iegūti. Turpmāko gadu laikā atklājās, ka šāda tipa naudas zīmes izplatītas Latvijā, ASV un Anglijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veicot analītisko darbu, tika sašaurināta iespējamās tipogrāfijas atrašanās vieta, konstatējot, ka tā atrodas Latvijā. Visbeidzot pirms divām nedēļām aizturētas septiņas personas.

Nelegālajā naudas iespiestuvē atradās speciāla aparatūra, kā arī naudas sagataves un sadrukāti 3,5 miljoni dolāru.

Likumsargi šodien atklāja, ka pērnā gada novembrī aizturēta arī 50 eiro banknošu viltotāju grupa, kas viltojusi naudu 200 tūkstošus eiro apmērā. Tā nav saistīta ar dolāru viltotājiem, taču arī šī tipogrāfija atradusies Rīgā, kāda uzņēmuma telpās. Abos gadījumos viltojumi bijuši kvalitatīvi un bez speciāla aprīkojuma grūti atšķirami no oriģinālām naudas zīmēm.

Pagaidām nav zināms, cik daudz viltotās naudaszīmes noziedzniekiem ir izdevies laist apgrozībā.

Latvijas Bankā pagaidām viltotās eiro banknotes nav atklātas, tomēr nav izslēgts, ka daļa viltoto banknošu joprojām ir apgrozībā.

Ja ekonomikai nekādu satricinājumu šādi viltojumi nevar nodarīt, tad iedzīvotājiem, kuru maciņā nonāk viltota nauda, tas var būt nepatīkams atklājums.

Atklātie 3,5 miljoni ASV dolāri ir lielākais konstatētais viltotas naudas daudzums Latvijas vēsturē. Policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl