Policija apkaro Taxify, firma pārtrauc sadarbību ar privātajiem šoferiem

5 komentāri

Rīgas Pašvaldības policija nolēmusi pielikt punktu arvien augošajam, bet likumiem īsti neatbilstošajam Taxify biznesam Latvijā. Likumsargi pieķēruši vienu autovadītāju, kas ar ar savu privāto mašīnu pildījis taksista funkcijas, un auto konfiscējuši. Taxify, saprotot situācijas nopietnību, uz laiku pārtraukuši sadarbību ar privātajiem autovadītājiem, taču cer, ka likumos tiks veiktas izmaiņas, lai darbību varētu atsākt.

Kāds šoferis – parasts rīdzinieks ar savu privāto auto – bija kļuvis par Taxify sadarbības partneri. Tas nozīmē, ka brīvajā laikā viņš piepelnījās, pārvadājot klientus, kas taksometru pasūtīja populārajā mobilā telefona aplikācijā.
Taxify ar katru dienu kļūst arvien populārāks visā pasaulē, jo ļauj ātri un ērti izsaukt automašīnu, un dažkārt pat lētāk un ātrāk, nekā ar parasto taksometru nokļūt galamērķī. Tomēr Latvijā likumdošana nav līdz galam sakārtota, un privātie vadītāji taksistu funkcijas pildīt nedrīkst. Lai pārvadātu pasažierus, nepieciešama īpaša licence un taksometra mašīnas dzeltenais numurs, kas aizturētajam Taxify šoferim nebija. Tāpat nebija arī tradicionālā skaitītāja, tā vietā – mobilā telefona aplikācija, kas aprēķina summu par pakalpojumu.
Policisti veica kontrolpirkumu, proti, izsauca privāto Taxify šoferi, un pēc brauciena viņu aizturēja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Rīgas Pašvaldības policijas Centra rajona nodaļas priekšnieks Edgars Rudzītis

Ieradās automašīna ar parastajiem reģistrācijas numuriem. Sniedza šo pakalpojumu, visā būtībā tas atbilda taksista pakalpojumu sniegumam. Uzsākām lietvedību par komercdarbības veikšanu bez licences. Ir paredzēta atbildība, ne tikai naudas sods, bet arī izdarīšanas rīka konfiskācija – šajā gadījumā, tā ir automašīna.

Pašvaldības policija uzsver, ka aizturēšanu veikusi pēc savas iniciatīvas, un taksometru pārbaudes ir viņu darba pienākums. Pērn no 2000 taksometriem, kas darbojas Rīgā, pārbaudīti 800. Likumsargi sola apkarot privāto šoferu vēlmi piepelnīties ar ienesīgo aplikāciju.

Reaģējot uz šofera mašīnas konfiskāciju, Taxify pārtraukuši sadarbību ar aptuveni 200 privātajiem šoferiem, un pakalpojumus sniedz ap divsimt oficiāli reģistrēto auto.

Taxify pārstāvis Juris Krūmiņš

Pagaidām esam pārtraukuši sadarbību ar privātajiem vadītājiem, līdz noskaidrosim lietas apstākļus un izlemsim, vai turpināsim darboties, vai nē.
Mēs esam gatavi sadarboties ar VID, lai pierādītu, ka mūsu privātie vadītāji ir reģistrēti kā saimnieciskās darbības veicēji, un veic nodokļu nomaksu. Mūsu sistēmā tiek uzrādīta informācija par visiem braucieniem, cik katrs vadītājs ir nobraucis, un cik daudz naudu ir apgrozījis.

Šoferim, kuru aizturēja policija, draud līdz 700 eiro sods, un nav zināms, vai viņš atgūs savu auto. Policijā uzsver, ka to izlems VID.
VID gan no komentāriem par to, cik likumīgi darbojas Taxify, atteicās, nosūtot šādu ziņojumu.

Šoreiz pēc komentāra jāvēršas Satiksmes ministrijā. Aplikācija ir tikai veids, kā tiek piedāvāts pakalpojums. Un Satiksmes ministrija ir tā, kas var pateikt, vai šādi drīkst sniegt pasažieru pārvadājumus.

Satiksmes ministrijā skaidro, ka privātpersonas bez atļaujām pasažierus par maksu pārvadāt nedrīkst. Pasaulē populāro ride and share jeb brauc un dalies sistēmu, kas pamatīgi samazinātu sastrēgumus, un ļautu ērti un ātri pārvietoties pasažieriem, Latvijā tuvākajā laikā nav plānots ieviest. Lai likumos veiktu izmaiņas, ministrija gaida oficiālus priekšlikumus no Taxify. Līdz šim puses ir tikušās un veikušas pārrunas, tomēr līdz kopīgam kompromisam tā arī nav nonākušas.

Video

TOP komentāri

 • Juris
  +1 +1 0

  Juris

  Saima jau ir apstiprinājusi taxify 1.lasijumā,tā kā drīz viss būs 100% legāli.
  Kam man legāls taxi veca miza ar kosmiskiem tarifiem,piesmēķētu salonu,ar autovadītāju kas strādā pa 2ām diennaktīm ar sarkanām acīm???
  Taxify_Privātie rullē
 • yw
 • Igors
  0 0 0

  Igors

  Taksometru kompāniju šoferi brauc veselu diennakti ar sarkanām acìm.Vai tā drīkst?Smago mašīnu šoferi drīkst braukt pie stūres tikai 9 st diennaktī.Un par pārkāptu šo režīmu ,sodi ir milzìgi.kur ir loğika?Taksists ved cilvēkus nevis ķieğèļus,bet brauc riskējot ar savu un citu veselību.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl