Policija aizturējusi vīrieti, kurš praida gājiena dalībniekos iemetis dūmu sveci

51 komentārs
Policija aizturējusi vīrieti, kurš praida gājiena dalībniekos iemetis dūmu sveci
Foto: Sabīne Zvirbule, Skaties.lv

Policija aizturējusi kādu vīrieti, kurš praida gājiena dalībniekos iemetis dūmu sveci. Uz vietas esošie likumsargi nekomentēja šo starpgadījumu.

Vēl kāds vīrietis vienam no gājiena dalībniekiem verbāli draudēja, solot ar viņu fiziski izrēķināties.

Pirmie gājiena dalībnieki jau ir izgājuši visu maršrutu un atgriezušies tā sākumpunktā – Vērmanes dārzā. Gājiens virzījās par maršrutu Elizabetes iela – Brīvības iela – Bruņinieku iela un pa Tērbatas ielu atpakaļ uz Vērmanes dārzu. Pēdējie dalībnieki uz Brīvības ielas nonāca 30 minūtes pēc pasākuma sākuma.

Jau vēstīts, ka gājiena dalībniekus tā sākumpunktā sagaidīja arī padsmit protestētāji. Viņi līdzpaņemtos skaļruņos atskaņoja sirēnu skaņas, kā arī svilpa gājiena dalībniekiem, kuri savukārt atbildēja ar mājieniem un gaisa skūpstiem.

Tālāk varēja novērot vēl vienu protestētāju grupu, aptuveni desmit cilvēkus, kuri rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “Nē perversijām, jā normālām ģimenēm”, “vīrietis + sieviete = normāli”.

Gājiens ir “Baltijas praida 2018” kulminācijas pasākums. Organizatori norādījuši, ka praida mērķis ir aktualizēt lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā.

“Baltijas praids” katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm – šogad Latvijā ar saukli ir “Redzi dažādību! Redzi brīvību!”.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais LGBT pasākums “EuroPride 2015”. Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībnieku.

51 komentārs