Policija aicina sargāt bērnus no pedofiliem

Komentāri
Policija aicina sargāt bērnus no pedofiliem
AUTORS: LETA

Strauji tuvojas vasaras brīvlaiks. Glābēji aicina bērnus būt uzmanīgiem uz ūdens. Policijā mudina vecākus sargāt savus bērnus no zagļiem un izvirtuļiem.

Esi drošs, neesi pārdrošs

Pirmdienas rīts. Līvu akvaparkā sapulcējušies skolēni no visas Latvijas. Bērni aizrautīgi piedalās Esi drošs, neesi pārdrošs finālsacensībās. Galvenais uzdevums – palīdzēt glābt slīkušu cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja dodies peldēt, informē par to vecākus. Atstāj mobilo telefonu pie drēbēm. Nedrīkst lēkt ūdenī no nezināmām vietām, nekad nevari būt drošs, kas ir zem ūdens,” savos ieteikumos vienaudžiem dalās Penkules pamatskolas skolēni, kuri piedalījās sacensībās.

Viņi ir labi informēti, kā droši pavadīt laiku ūdenī, ielā vai internetā. Tomēr sacensībās piedalījās tikai maza daļa Latvijas skolēnu. Glābēji vasaras brīvlaiku gaida ar lielām bažām. Statistika liecina, ka pagājušajā gadā noslīka 1 bērns, bet 2014. – 9 bērni. Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aicina vecākus cītīgi uzmanīt savas atvases.

“Diemžēl katram bērnam mēs nevaram pielikt klāt pa glābējam. Tāpēc vecāki, lūdzu, stāstiet saviem bērniem par drošību uz un pie ūdens. Stāstiet, ka jābūt uzmanīgiem un nekādā gadījumā nedrīkst būt pārgalvīgiem,” uzsvēra VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Bērniem atņem riteņus un telefonus

Policijā akcentē, ka vasarā aktivizējas mobilo telefonu un velosipēdu zagļi. Viņi par upuriem izvēlas skolēnus.

“Diemžēl sezona jau ir atklāta. Aizvadītajās brīvdienās Rīgas reģionā nozagti 19 riteņi. Ceļu satiksmes negadījumos iekļuvuši pieci bērni,” norāda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Mazie nav pasargāti, pat neizejot no mājas. Bērni arvien biežāk kļūst par upuriem pedofiliem. Šie noziedznieki gaida savus upurus populārajos sociālajos tīklos, maskējoties aiz izdomātu bērnu profiliem.

“Statistika liecina, ka seksuālu uzbrukumu skaits pret nepilngadīgajiem pieaug. Diemžēl pedofili uzturas tur, kur ir bērni,” piebilda Ķuzis.

Vasarā bērni kļūst par aktīviem ceļu satiksmes dalībniekiem. Šogad, braucot ar riteni, cietuši 9 bērni. Policija arī atgādina vecākiem piesprādzēt bērnus automašīnā.

Lasi vēl