Poikāns intervijā LNT Ziņām: Kaimiņš saņēma ar Meroni saistītu naudu no fiktīviem darbiniekiem

13 komentāri

Tieši pēc bijušā ”KPV LV” biedra Ilmāra Poikāna iesnieguma ģenerālprokuroram 2016. gadā KNAB pērn sāka kriminālprocesu, kura ietvaros trešdien, 20. jūnijā, aizturēti Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (”PV LV”), ”KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs.

Skatieties un lasiet LNT Ziņu ekspresinterviju ar Poikānu, kurā viņš stāsta, kāpēc savulaik vērsās tiesībsargājošajās iestādēs par Kaimiņu un ”KPV LV”.

LNT: Kas jums savulaik radīja aizdomas, ka “KPV LV” biedri saņem kādu nelikumīgu finansējumu?

Poikāns: Man ienāca informācija, ka caur SIA ”Suņu būda”, kas pieder Artusam Kaimiņam, tiek skaitīts finansējums no uzņēmumiem, kas ir saistīti ar [advokātu Rūdolfu] Meroni. Tālāk tiek izmantota shēma caur SIA “Al De Media”, kā šo naudu norakstīt, kā teikt – izņemt ārā. Caur šo uzņēmumu tika pārskaitītas algas fiktīviem darbiniekiem, kas reāli neko nedarīja, un tad šie tā saucamie darbinieki vismaz daļu no naudas atdeva Artusam Kamiņam.

LNT: Tad nauda nonāca tieši pie Artusa Kaimiņa, nevis pie partijas?

Poikāns: Ko viņš tieši darīja ar šo naudu – es nevaru pateikt. Tas, ka daļa tika iztērēta personīgām vajadzībām, tas ir skaidrs.

LNT: Vai tas bija iemesls, kāpēc jūs nolēmāt saraut savas saites ar partiju?

Poikāns: Jā, kad es pieņēmu lēmumu pievienoties partijai, es uzdevu Artusam Kaimiņam divus jautājumus, tās bija divas manas sarkanās līnijas – vai aiz viņa nestāv kādi bagāti onkuļi ar naudu, un – vai ar partiju kaut kā nav cieši saistīts Aldis Gobzems. Viņš uz abiem [jautājumiem] atbildēja – nē. Tas vēlāk izrādījās meli.

LNT: Ir aizturēts arī [Atis] Zakatistova kungs. Vai esat informēts par viņa iesaisti tajā, par ko jums toreiz radās aizdomas.

Poikāns: Domāju, ka tie, kas ir noskatījušies video, kas bija [noplūdis 2017. gada] jūnijā, kur Tamužs, Artuss [Kamiņš] un Atis [Zakatistovs] apspriež naudas lietas un ne tikai, tur, man liekas, viss ir acīmredzami.

LNT: Vai jums ir informācija par to, kas tieši ir Viesturs Tamužs saistībā ar partiju ”KPV LV” un kā intereses viņš pārstāv?

Poikāns: Cik es atceros, tieši tajās dienās, kad notika tikšanās [ar Tamužu], Artuss visiem pateica, lai nerādās ofisā, un viss, kas notika aiz slēgtām durvīm…

13 komentāri