PMLP vēlētāju apliecības sāks izsniegt 25. septembrī

10 komentāri
PMLP vēlētāju apliecības sāks izsniegt 25. septembrī
Ilustratīvs foto. (Foto: Edijs Pālens, LETA)

Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji, kuri šobrīd kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu izmanto personas apliecību, 13. Saeimas vēlēšanām nepieciešamās vēlētāja apliecības varēs saņemt Pilsonības un migrācijas pārvaldes (PMLP) nodaļās no 25. septembra, informēja PMLP.

Saskaņā ar PMLP rīcībā esošajiem statistikas datiem vēlētāju apliecības izgatavotas nedaudz vairāk nekā 60 000 balsstiesīgo iedzīvotāju. Vēlētāja apliecību izsniegšana notiks līdz pat 6. oktobrim.

Sākotnēji vēlētāju apliecību izsniegšana bija plānots sākt 24. septembrī, taču šī diena saistībā ar pāvesta Franciska vizīti Latvijā ir noteikta kā svētku diena.

Vēlētāja apliecības varēs saņemt tajā PMLP nodaļā, kurā personai izsniegta personas apliecība. Tāpat līdz 25. septembrim var pieteikt apliecību izsniegšanu sev ērtākā nodaļā, rakstot iesniegumu klātienē vai uz e-pastu “pmlp@pmlp.gov.lv”, vai izmantojot e-pakalpojumu portālā “www.latvija.lv”.

Lai saņemtu vēlētāja apliecību, ir jāuzrāda personu apliecība. PMLP norāda, ka vēlētāja apliecības ir nodrošinātas ar pretviltošanas elementiem un tās neizgatavo klātienē PMLP nodaļās.

PMLP vēlreiz aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13. Saeimas vēlēšanām, kuras notiks šī gada 6. oktobrī, laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2336 Latvijas pilsoņiem.

Jaunu pasi var saņemt kādā no 30 PMLP teritoriālajām nodaļām visā Latvijā, neatkarīgi no dzīvesvietas.

TOP komentāri

 • S
  +2 +2 0

  S

  Tagad obligāta pase, IDkarte neder, lai nobalsotu,vajag īpašas apliecibas-cilvēkiem darba laikā jābrauc, ierēdņi strādā, naudiņa ripo, pēc pāris gadiem OBLIGĀTAS būšot kartes, pases nederēšot.Un atkal ierēdņi strādās, naudiņa ripos.Ekonomika mums aug.
 • Sarmīte
  0 0 0

  Sarmīte

  Dēls kārtoja ID karti 14.septembrī,un viņš vēlēšanās piedalīties nevarēs.Jo tie,kas ID karti kārto sākot no 14.septembra,vēlētāja apliecību nez kāpēc saņemt nevarēs,tā paziņoja darbiniece,kas pieņem pieteikumus ID kartei,esot tāda kārtība.CVK mājaslapā šādu informāciju neatradu.
 • Elza Strazdiņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl