PMLP un robežsardze iestājas pret Imigrācijas likuma grozīšanu; trešo valstu pilsoņi to izmantošot ļaunprātīgi

Pievienot komentāru
PMLP un robežsardze iestājas pret Imigrācijas likuma grozīšanu; trešo valstu pilsoņi to izmantošot ļaunprātīgi
Ilustratīvs attēls. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde (PMLP) un Valsts robežsardze iebilst plānotajiem grozījumiem Imigrācijas likumā. Esot bažas, ka būtiski pieaugs ekonomisko imigrantu skaits, kas iespēju studēt ļaunprātīgi izmantos nokļūšanai Eiropas Savienībā.

Jau šobrīd, piemēram, studentiem no Indijas anulēto termiņuzturēšanās atļauju skaits veido 20% no izsniegtajām – vairāk nekā 1500. Pēc PMLP teiktā – tas esot augsts rādītājs. Atļaujas anulētas, jo šie trešo valstu pilsoņi strādāja, bet lekcijas neapmeklēja vai arī bija izteikti nesekmīgi, nespējot savienot darbu ar mācībām.

Migrācijas kontrolētāji uzsver – uzņēmēju problēmas ar darbaspēka piesaisti nav jārisina ar ārvalstu studentiem. Anulējot uzturēšanās atļaujas studentiem, Valsts robežsardzei ir papildu slodze, šīs personas izraidot no valsts.

PMLP sagatavojusi priekšlikumu ieviest ilgtermiņa darba vīzas trešo valstu pilsoņiem-darba meklētājiem, kad strādājošie būtu piesaistīti vienam darba devējam.

“Pamata mērķis tam studentam ir mācības, nevis 40 stundu darbs, kas ir pilna laika darbs. Te mūsu samērīgums – tas students te ir braucis mācīties vai strādāt. Ja 40 ir darbs, tad tā ir pamata lieta,” turpina PMLP direktora vietniece Maira Roze.