Pludmales volejbolists Pļaviņš: Par politiķa karjeru nedomāju, jo iespējas iekļūt Saeimā nešķiet lielas

0 Komentāru
Pludmales volejbolists Pļaviņš: Par politiķa karjeru nedomāju, jo iespējas iekļūt Saeimā nešķiet lielas
Foto: Ieva Leiniša, LETA

Latvijas pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, kurš ir viens no 13. Saeimas deputāta kandidātiem no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta, par politiķa karjeru īpaši nedomā, jo uzskata, ka viņa izredzes tikt Saeimā neesot diez ko lielas.

Jau septembrī sāksies 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācija, kurā pludmales volejbolisti cīnīsies par punktiem olimpiskajā rangā, līdz ar to Pļaviņam nākamais pusotrs gads būs ļoti saspringts, cenšoties trešo reizi karjerā tikt uz Olimpiādi.

“Kandidēt vēlēšanās ir viena lieta, bet tikt ievēlētam – pavisam kas cits. Ja tas notiks – domāšu, ko darīt un kā rīkoties, taču es esmu reālists. Man Rīgas sarakstā ir 16.numurs, bet, lai ievēlētu, manuprāt, sarakstā ir jāatrodas krietni augstāk. Šobrīd es lielas cerības noteikti neloloju, un par to pat neesmu domājis,” sacīja volejbolists.

Pļaviņš jau pērn no ZZS saraksta kandidēja arī Rīgas domes vēlēšanās, taču netika ievēlēts.

“ZZS pievienojos pirms pašvaldības vēlēšanām. Šobrīd mani mērķi ir saistīti ar sportu, tāpēc par politiķa karjeru daudz nedomāju, taču pēc sportista karjeras beigām, kad būs arī vairāk brīva laika, es labprāt vairāk iedziļinātos arī politikā,” piebilda Pļaviņš, kurš 2008.gadā ar Aleksandru Samoilovu olimpiskajās spēlēs Pekinā ieņēma devīto vietu, bet 2012.gadā Londonā ar Jāni Šmēdiņu izcīnīja bronzas medaļas.

Šo sezonu Pļaviņš aizvadīja duetā ar Edgaru Toču, abiem diviem rādot daudziem negaidīti labu sniegumu, jo gada sākumā uzvarēja Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Hāgā, turklāt uz goda pjedestāla viņi tika vēl divos zemākas raudzes turnīros. Pļaviņš un Točs šīs sezonas pasaules rangā atrodas augstajā septītajā pozīcijā, kas viņiem augustā Hamburgā ļāva piedalīties Pasaules tūres finālsacensībās, tur izcīnot cienījamo piekto vietu.

“Sezona noteikti ir vērtējama kā laba. Sākums izdevās lielisks, bet to var norakstīt uz pirmajām emocijām. Pirms tam īsti nezinājām, ko kopā varam parādīt, tāpēc spēlējām, neko daudz neplānojot – “maucām” visur, kur varējām. Sezona izdevās gara un nogurdinoša, taču tagad mums ir pieredze, kā tādai gatavoties,” norādīja Pļaviņš.

Tas, ka Pasaules tūres finālturnīrs jau ir aizvadīts, nenozīmē, ka pludmales volejbola sezona jau ir noslēgusies, jo, visticamāk, jau nākamajā nedēļā Pļaviņš dosies uz Nīderlandi, lai kopā ar Aleksandru Samoilovu piedalītos komercturnīrā “King of the Court”.

Samoilova pārinieks Jānis Šmēdiņš ir guvis pleca traumu, tāpēc Pļaviņš tika uzaicināts viņu aizstāt.

“Uzaicinājums no Sašas man bija neliels pārsteigums, jo nezināju, ka Jānis ir guvis traumu. Nezinu, kādas viņam bija opcijas izvēlēties kādu citu partneri, bet es ar prieku piekritu. Pagaidām gan nav īsti skaidrs, vai es tikšu uz sacensībām, jo svarīgāki ir oktobrī Ķīnā un ASV gaidāmie Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīri, kuriem gatavojos ar Edgaru. Šobrīd mana pase atrodas Ķīnas vēstniecībā, lai tiktu pie vīzas. Ja līdz piektdienai visi dokumenti tiks nokārtoti, nākamajā trešdienā varēšu doties ar Samoilovu uz Nīderlandi,” Pļaviņš norādīja, ka pagaidām vēl nav pilnīgas garantijas, ka viņš “King of the Court” komercturnīrā spēlēs.

Pļaviņš un Samoilovs savulaik kļuva par pirmo Latvijas duetu, kas tika pie augstiem panākumiem pasaules līmenī, bet iepriekšējo reizi viņi kopā spēlēja 2015.gada pasaules čempionātā, kad Šmēdiņš arī atlaba no traumas.

“Toreiz bija līdzīga situācija, bet pasaules čempionātā mums nedaudz nepaveicās un nenospēlējām tā, kā gribējām, paliekot 17.vietā. Cerams, ka tagad veiksies labāk,” piebilda Pļaviņš.

Kopš 2012.gada olimpiskajām spēlēm un bronzas medaļas izcīnīšanas, kad šķīrās Pļaviņa un Šmēdiņa ceļi, pirmais no viņiem izmēģināja laimi ar vairākiem citiem pāriniekiem – Jāni Pēdu, Aleksandru Soloveju, Hermanu Egleskalnu un Haraldu Regžu, ar pēdējo nespējot kvalificēties 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

0 Komentāru