Lielbritānijas kriminālā komēdija skaņu iegūst Latvijā

1 komentārs

Piemērota ģeogrāfija, labi profesionāļi un galvenais – vēlme attīstīties: tie ir iemesli, kāpēc Latvija varētu kļūt par filmu apskaņošanas lielvalsti. Tā uzskata skaņu ierakstu profesionālis, kurš šajā nedēļā Rīgā apskaņo Lielbritānijā filmētu kino.

“Criminal audition” jeb latviskā aptuvenā versija “Kriminālā atlase” ir filma, pie kuras strādā skaņu inženieris Jānis Balodis un filmas režisors Semjuels Gridlijs.

Režisoram šī ir pirmā pilnmetrāžas mākslas filma, iepriekš viņš ir veidojis īsfilmas un mūzikas klipus, šis darbs ir neparasts un īpašs.

“Tas ir līdzīgi kā “amerikāņu elks”, bet cilvēkiem, kuri vēlas būt noziedznieki. Daļa dalībnieku ir uz sēkļa un meklē naudu, šova autori norāda, ka, spējot melot un pārliecināt, ka esi noziedznieks, tad tu nonāksi cietumā, bet mēs tev par to samaksāsim,” saka Gridlijs.

Londonā filmēšana ir noslēgusies, tagad Rīgā, Jura Podnieka studijā, notiek filmas skaņas celiņa apstrāde. “Mēs esam šeit, lai visu to filmas skaņu stāstu varētu izstāstīt kopā ar bildi. Tas ir kā papildu elements, papildu slānis, kas palīdz stāstīt režisora vīziju,” teic skaņas režisors.

Jānis ir cilvēks, kurš filmas režisoram piedāvāja iespēju strādāt Latvijā, un filmas autors, viņam uzticoties, pieņēma piedāvājumu.

Režisors norāda, ka ir ne tikai interesenti viesoties un strādāt Latvijā, bet arī šī, iespējams, ir vēlme bremzēt “Brexit” radīto Lielbritānijas virzīšanos prom no Eiropas Savienības: “Mēs vēlamies izvērsties un strādāt ar citiem cilvēkiem, jo nevēlamies palikt šaurajā, norobežotajā kinoindustrijā, kas ir Lielbritānijā.”

Protams, Latvija nav vienīgā valsts, kur ir iespējams veidot kino, tāpēc ir aktīvāk jāizmanto iespējas. “Daudz Austrumeiropas valstis to dara, neredzu iemeslu, lai Latvija to nevarētu darīt.”

Kā norāda filmas režisors, tad realitātē labākā reklāma ir personiskā pieredze, ar kuru dalās filmu autori, kuri jau pabijuši Latvijā. “Jaunumi Londonā izplatās ļoti ātri, šķiet, ka Londona ir milzīga, taču realitātē kino cilvēki viens otru ļoti labi pazīst. Un pietiek, ka viens izstāsta par Rīgu, kur viņam bija laba darba pieredze, tad citi to atceras un patur prātā,” norāda režisors.

Kriminālā šausmu komēdija jau vasarā būs gatava, lai to nodotu skatītāju vērtējumam. Filmas autori norāda, ka viņi noteikti ieteiks Latvijas studijas filmu pēcapstrādei.