Platpers par cīņu ar eksāmenu noplūšanu: Uzticiet eksāmenu biļetes man!

0 Komentāru

Lai nākamgad nekavējoties būtu iespējams noskaidrot eksāmenu nopludinātājus, uzdevumu lapas tiks papildinātas ar īpašām skolu identificējošajām zīmēm. Par to otrdien tika informēti Saeimas Izglītības komisijas deputāti, kuri tika iepazīstināti arī citiem iespējamiem risinājumiem.

Šogad tika noplūdināti pat trīs eksāmeni – 12. klases domrakstu temati latviešu valodā, kā arī 9. klases vēstures eksāmena jautājumi un matemātikas eksāmena uzdevumi. Valsts policija ir sākusi vairākus kriminālprocesus. Kas tāds noticis pirmo reizi desmit gadu laikā.

Izglītības ministrija (IZM) tagad meklē risinājumus, kā cīnīties pret šo krimināli sodāmo pārkāpumu. Saeimas Izglītības komisijas deputāti tika iepazīstināti ar jauninājumu, ko plānots ieviest nākamajā gadā. Turpmāk būšot iespējams nekavējoties noskaidrot eksāmenu nopludinātājus.

Guntars Catlaks

Guntars Catlaks
Valsts izglītības satura centra direktors

Katrā ziņā noteikti tas, kas mainīsies nākamgad, lejupielādējamā vai piegādājamā materiāla gadījumā būs tas, ka šie materiāli būs identificējami, nosakāmi, kuras skolas materiāls tas ir, kas ir noplūdināts.

Amatpersonas cer, ka tas atturēs no eksāmenu nopludināšanas, un šāds risinājums tiek vērtēts atzinīgi. Tomēr atsevišķi deputāti veltīja pārmetumus, ka skolu identificējošās zīmes eksāmenu uzdevumos joprojām nav iestrādātas, jo par šādu jauninājumu esot spriests jau pirms diviem gadiem.

Ņikita Ņikiforovs

Ņikita Ņikiforovs
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Man, godīgi sakot, ir zināms izbrīns, ka vēl līdz šim brīdim nekas nav pavirzījies tajā virzienā. Man šķiet, ka tas ir tāds sīks, loģisks un lēts risinājums, kuru varētu ieviest gandrīz vai šodien, bet vajadzēja to īstenībā jau vakar.

Izglītības komisijā neiztika arī bez citiem pārsteigumiem. Arvīds Platpers savus kolēģus samulsināja, aicinot eksāmenu uzdevumus likt izplatīt viņam.

Arvīds Platpers

Arvīds Platpers
Saeimas deputāts, NSL

Uzticiet vienam no mums, deputātiem, eksāmenu biļetes. Es apņemos par sevi runāt. Es nezinu par Viņķeles kundzi, vai viņa saglabās noslēpumu? Bet es par sevi varu pateikt – uzticiet man!

Tikmēr IZM tiek meklēti citi risinājumi. Tiek apsvērts ierosinājums eksāmenu kopēšanas telpas aprīkot ar videonovērošanu, taču tas dārgi maksātu. Turpretī papildu izdevumi nebūs nepieciešami iecerei skolu pārstāvjus pastiprināti informēt, ka par eksāmenu noplūdināšanu draud cietumsods.

Andis Geižāns

Andis Geižāns
izglītības ministra biroja vadītājs

Mēs nopietni runāsim ar skolām, ar izglītības pārvalžu vadītājiem, lai norādītu uz to, ka tā ir kriminālatbildība.

Savukārt, kā pārāk dārga un tehniski sarežģīti īstenojama atmesta ideja eksāmenus likt kārtot tiešsaistes režīmā internetā.

0 Komentāru