11 komentāri

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija trešdien, 21. decembrī, uz sarunu bija aicinājusi prezidenta izveidotās sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas vadītāju.

Valsts pirmās personas aicinātie eksperti pirms nepilna mēneša nāca klajā ar virkni priekšlikumiem, kas veicinātu sabiedrības saliedētību. Apspriestākie no tiem – visiem Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem jākļūst par Latvijas pilsoņiem līdz ar piedzimšanas brīdi un amatpersonām ar žurnālistiem jāsarunājas arī krievu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šie priekšlikumi gan komisijā raisīja tikai asas diskusijas, taču sēdes beigās komisijas pieņemtā rezolūcija, kuru parakstīja arī ekspertu grupas vadītāja, runā tikai par vienu no priekšlikumiem – jaunas iestādes veidošanu, kas atbildētu par sabiedrības saliedētību.

Arvīds Platpers, Saeimas deputāts, NSL

Nav noslēpums, ka arī šodien daudzi Latvijas pilsoņi nav lojāli, viņi runā, ka šo suņa valodu nemācīsimies, un tā tālāk. Es gribētu redzēt, kā Anglijā mazākumtautību pārstāvji pateiktu, ka viņi to suņa valodu nemācīsies. Es ļoti cienu igauņus, man kādreiz cemme uz viņiem, kad ieeju veikalā un nav neviena uzraksta latviešu, krievu valodā, tikai igauņu. Ar to mēs piespiežam apgūt to preču nosaukumu, vismaz tik daudz. Kā tu piespiedīsi to mammīti, kura šodien ir 60 gadus veca un dzīvo Latvijā 25 gadus, un viņa nezina, kā ir kartupelis un maize latviešu valodā. ES par to uztraucos.

Ivans Ribakovs, Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Par to, ko kolēģis stāsta, ka ir tādi izteikumi par latviešu valodu, nevienu reizi mūžā neesmu dzirdējis. (..) Cilvēki Latgalē ir ļoti toleranti, vairs nav PSRS, bet mēs turpinām faktiski to, šķirt cilvēkus, viņš pieder valstij, kas neeksistē jau tik gadus.

 

 

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • My
  +10 +10 0

  My

  Tiešām neesat dzirdējuši??!!!
  Es gan esmu dzirdējusi, un ne reizi vien.
 • krievs
  +7 +6 -1

  krievs

  To Sirmo uz mietu uzspraust,..paskaties vecos ierakstus,kur krievi kliedz..ka nerunaas tajaa sunju valodaa,meesls
 • Sandra
  +3 +3 0

  Sandra

  Smieklīgi - mammīte 60 gadu veca un nevar iemācīties valodu? 60 gadi jau nu gan nav nekāds vecums. Man 56, nu un tad? Mācos spāņu, ir vēl dažas valodas padomā. Arī krievu "mammīte" jo vairāk smadzenes kustinās, jo ilgāk dzīvos. Nekas ļauns nenotiks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl