1 komentārs

Samazināt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), vai to vajag un, ja vajag tad, kā? Šobrīd par to lemj gan politiķi, gan ierēdņi. Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina, ka šobrīd galvenais jautājums, kā valsts savāc šo naudas summu.

Jānis Platais

Jānis Platais
Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs

Pašlaik cilvēki maksā 4,1 miljardu eiro darba samaksas nodokļos, tas ir sociālais nodoklis, iedzīvotāju ienākumu nodoklis, savukārt nekustamā īpašuma nodoklis tiek maksāts vairākos simtos miljonu. Šīs summas ir daudz mazākas. Tagad jautājums ir par to, kurš ir trūcīgāks – vai tas, kurš nespēj savilkt galus kopā tajā brīdī, kad viņš saņem minimālo algu, vai tie cilvēki, kuriem ir īpašums. Kuriem ir jāsasprindzinās vairāk, lai nodokli samaksātu?

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Visi to jocīgo padomju pr-ji varētu padzivot kādā daudzdzivokļu mājā, zem kuras zemi nopircis kāds biznesmenis, kas nu prasa mistiskus zemes nomas parādus, saņemt minimālo algu, un pēc pāris menešiem, ja ne ātrāk, būtu skaidrs, ko, kā darit un plānot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl