Plāno palielināt sodu par nepamatotu “ātrās palīdzības” izsaukšanu

2 komentāri
Plāno palielināt sodu par nepamatotu “ātrās palīdzības” izsaukšanu
Foto: f64

Lai atslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes, turpmāk rēķinus par nepamatotiem izsaukumiem dienests sastādīs centralizēti.

Līdz šim mediķi paši šos rēķinus bieži vien neizrakstīja, jo tas viņiem bija lieks un nepatīkams uzdevums. Tomēr ne viens vien cilvēks ātro palīdzību bez īpašas vajadzības saucot pat daudzas reizes – tāpēc kaut kādas sankcijas esot nepieciešamas. Tā skaidro dienesta vadītāja.

Liene Cipule
NMPD vadītāja

Ir bijušas situācijas, kad rēķina izrakstīšana ir bijusi saistīta ar ļoti negatīvu komunikāciju, jo dakterim sēžot dzīvoklī un norādot, ka šis ir nepamatots izsaukums, un ka ir par to jāizraksta rēķins, protams, ir jākomunicē ar ģimenes locekļiem, kas ne vienmēr ir patīkami.

Tādēļ turpmāk rēķinus rakstīs īpaši tam norīkots dienesta darbinieks, kurš tos nosūtīs pacientiem pa pastu.

Lēmums, vai rēķinu piemērot, būs atkarīgs no tā, vai pacients ir nogādāts slimnīcā, un, ja nav, vai mediķu vērtējumā izsaukums bijis pamatots. Ja tā nav – rēķins šobrīd ir 40, bet jau drīzumā plānots to palielināt līdz 56 eiro. Tas gan nesegšot zaudējumus – katrs nepamatots izsaukums dienestam izmaksā ap 100 eiro.