Plāno paplašināt probācijas dienesta tiesības

1 komentārs
Plāno paplašināt probācijas dienesta tiesības
FOTO: LETA

Gandrīz divus gadus pēc notiesāto elektroniskās uzraudzības ieviešanas ir iecerētas izmaiņas likumā. Tās dos iespēju labāk novērtēt situāciju, kā arī mazināt iespējamos riskus. Šodien grozījumus vērtēs ministri.

Rosinātās izmaiņas paredz plašākas tiesības Valsts probācijas dienestam iegūt informāciju par attiecīgā cilvēka plānoto dzīvesvietu un darbavietu. Speciālisti drīkstēs bez pašas personas piekrišanas tikties ar iespējamās dzīvesvietas īpašnieku.

Savukārt, lai laikus izvairītos no riskiem vai pārliecinātos par sniegtās informācijas patiesumu, tiek rosināts ļaut speciālistiem bez pašas personas piekrišanas tikties arī ar iespējamo darba devēju.

Elektroniskā uzraudzība pirms termiņa atbrīvotajiem Latvijā tika ieviesta 2015. gada 1. jūlijā. Līdz pagājušā gada beigām šādu iespēju bija izmantojuši vairāk nekā 80 cilvēku, lai gan gribētāju bijis krietni vairāk – virs 300.

Daži no viņiem ir atteikušies, saprotot, ka nevarēs izpildīt prasības, bet citus atbrīvot nav piekritusi tiesa.

TOP komentāri

  • savējais
    0 0 0

    savējais

    pilnīgi bezjēdzīgs pasākums tā elektroniskā uzraudzība - miljons ar astīti žīdiem kabatā ...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl