Plāno noteikt obligātu sejas masku valkāšanu tirdzniecības vietās, stacijās, kultūras iestādēs un baznīcās

5 komentāri
Plāno noteikt obligātu sejas masku valkāšanu tirdzniecības vietās, stacijās, kultūras iestādēs un baznīcās
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, tiek plānots noteikt obligātu sejas masku valkāšanu arī tirdzniecības vietās, stacijās, kultūras iestādēs, baznīcās un citviet, paredz valdībā iesniegtie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Proti, mutes un deguna aizsegi būtu jālieto tirdzniecības vietās – veikalos, tajā skaitā lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana būtu obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Lasi vēl: Rosina noteikt lielākus pulcēšanās ierobežojumus, tostarp privātos pasākumos un restorānos

Mutes un deguna aizsegi būtu jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Mutes un deguna aizsegi būtu jālieto arī darbiniekiem, kas strādā minētajās vietās un no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, norāda Veselības ministrija (VM).

Lasi vēl: Rosina uz laiku aizliegt kolektīvos sporta treniņus iekštelpās

Ņemot vērā, ka vietās, kur šobrīd nav noteikti cilvēku skaita ierobežojumi, līdzīgi kā sabiedriskajā transportā, ir lielāka cilvēku plūsma, ir iespējams, ka kontaktā, kas varētu pārsniegt 15 minūtes, nonāk lielāks skaits cilvēku, norāda VM.

Ministrijā skaidro, ka Covid-19 izplatība ir saistīta ar to, ka sabiedrībā neievēro noteiktos piesardzības pasākumus, distancēšanos, roku higiēnu un pulcēšanās ierobežojumus. Īpaši tas notiekot neorganizētos pasākumos, kur nav atbildīgā, kas rūpētos par piesardzības pasākumu plānošanu un ieviešanu.

Pienākumu lietot mutes un deguna aizsegus minētajās vietās ir paredzēts ieviest no 14.oktobra, lai pēc iespējas ātrāk sāktu Covid-19 ierobežošanas pasākumus plašākā sabiedrībā.

Tāpat kā līdz šim, šī prasība neattiektos uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Mutes un deguna aizsegs ir medicīniskā vai nemedicīniskā jeb higiēniskā sejas maska vai vizieris, vai vairogs.

Jau ziņots, ka Latvijā jau trīs nedēļas tiek novērots straujš saslimstības ar Covid-19 pieaugums.