Komentāri
Plāno ierobežot Krievijas finansētās biedrības, kas rīkojas pret Latvijas interesēm
FOTO: LETA

Lai samazinātu apdraudējumu no personām, kas nevalstisko organizāciju aizsegā rīkojas pret Latvijas interesēm, tapuši likuma grozījumi. Ierobežojumus, kas skars biedrību darbību, šodien skatīs valdība.

Par vienu no galvenajām problēmām likuma izmaiņu autori uzskata finansējumu no Krievijas. Tas tiek novirzīts biedrību darbībai Latvijā, turklāt tā apmērs strauji pieaug.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan šķiet, ka biedrības nerīkojas pretēji Satversmei, patiesībā tiekot veikti pretvalstiski pasākumi un šķelta sabiedrība.

Tas tiek darīts, rīkojot kultūras pasākumus, informatīvās un dezinformācijas kampaņas, kā arī īstenojot provokācijas.

Lai mazinātu šo ietekmi, Tieslietu ministrija rosina vairākus ierobežojumus. Paredzēts noteikt aizliegumu biedrībām publiskajā darbībā vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, sludināt nacionālo vai rasu naidu un tamlīdzīgi.

Ja šādas darbības tiks konstatētas, prokuroram būs tiesības vērsties tiesā, kas varēs lemt par biedrības turpmāko darbību.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs prasīt iesniegt papildu finanšu informāciju. Par izmaiņām galīgais lēmums būs jāpieņem Saeimai.

Lasi vēl