Plāno atcelt Covid-19 dēļ ieviesto ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā

2 komentāri
Plāno atcelt Covid-19 dēļ ieviesto ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā
OKSANA DŽADANA, F64

Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sēdē rīt, 30.jūnijā, plānots atcelt Covid-19 dēļ izsludināto ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā, otrdien valdības sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pēc politiķa paustā, pēdējās nedēļās ir rūpīgi analizēta situācija slimnīcās un veselības aprūpes sistēmā kopumā, un 30.jūnijā ir paredzēta VOMK sēde, kurā varētu lemt par ārkārtas situācijas veselības aprūpes nozarē atcelšanu. Vienlaikus jāpatur prātā, ka atsevišķās slimnīcās ārkārtas pasākumi vēl aizvien būs nepieciešami, akcentēja politiķis.

Šāds lēmums iespējams, samazinoties stacionēto Covid-19 pacientu skaitam. Pašlaik šo pacientu aprūpi nodrošina tikai klīniskās universitātes slimnīcas Rīgā un lielākās reģionālās slimnīcas.

Ārkārtas situācija medicīnā Latvijā tika izsludināta 2020.gada decembra sākumā. Tas nozīmē, ka ārstniecības iestādes ir pilnvarotas brīvāk rīkoties ar saviem resursiem, lai sniegtu palīdzību gan Covid-19, gan neatliekamajiem pacientiem ar citām saslimšanām.

Jau ziņots, ka pašlaik Covid-19 slimniekiem paredzēto gultu skaits slimnīcās tiek samazināts, taču ārstniecības iestādēm ir jābūt gatavām tās trīs dienu laikā atjaunot, ja gadījumā Latvijā atkal būtiski palielināsies Covid-19 slimnieku skaits, valdības sēdē informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Patlaban Covid-19 pacientu ārstēšana notiek trijās klīniskās universitātes slimnīcās Rīgā un septiņās reģionālajās slimnīcās. Šonedēļ ir aizņemti 27% Covid-19 pacientiem paredzēto gultu, tādēļ šonedēļ ir plānots Covid-19 rezervētās gultas pārprofilēt, informēja Cipule.

Kā liecina NMPD apkopotie dati, vairāk Covid-19 pacientu patlaban ārstējas klīniskajās universitātes slimnīcās, kā arī Rīgas apkārtnes slimnīcās. Piemēram, Jelgavas pilsētas slimnīcā ir aizņemti 75% Covid-19 pacientiem paredzēto gultu, kamēr SIA “Liepājas reģionālā slimnīcā” – vien 2% gultu.

Cipule pastāstīja, ka patlaban NMPD mediķi vidēji dienā dodas pie 20 Covid-19 slimniekiem, no kuriem tiek stacionēti 10-15 cilvēki.

2 komentāri