Komentāri
Pirmssvētku laikā policija pastiprināti pārbaudīs pirotehnikas tirgotājus
FOTO: LETA

Lai novērstu ar pirotehnikas izstrādājumu izmantošanu saistītos negadījumus, Valsts policija pirmssvētku laikā pastiprināti pārbaudīs pirotehnikas tirgotājus, lai tie ievērotu visus drošības noteikumus, kā arī pievērsīs uzmanību vecuma ierobežojumiem pirotehnikas iegādei un izmantošanai.

Tiem, kas vēlas svētku laikā izmantot pirotehnikas izstrādājumus, Valsts policija atgādina, ka tos drīkst iegādāties tikai specializētajos veikalos no tirgotājiem, kuriem izsniegta licence. Nekādā gadījumā nepērciet pirotehniku no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus. Ja jums rodas šaubas, varat lūgt pārdevējam uzrādīt licenci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz katra pirotehniskas izstrādājuma ir norādīta uguņošanas ierīces klase, pēc kuras arī nosaka, no kāda vecuma persona drīkst to iegādāties un pielietot. Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteikts, ka 1.klases uguņošanas ierīces var iegādāties un izmantot personas no 14 gadu vecuma, bet 2. un 3.klases uguņošanas ierīces, kā arī T1 klases skatuves pirotehniskos izstrādājumus var iegādāties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu. Tāpat arī katram pirotehnikas izstrādājumam ir pievienota drošas lietošanas instrukcija, ar ko obligāti jāiepazīstas un jāievēro.

Valsts policija atgādina, ka bērni bez pieaugušo klātbūtnes pirotehniskos izstrādājumus lietot nedrīkst, tāpat arī aicina vecākus būt uzmanīgiem un neatstāt pirotehniskos izstrādājumus bērniem pieejamās vietās un savlaicīgi izskaidrot pirotehnisko līdzekļu lietošanas bīstamību.

Lai svētkus pavadītu krāšņi un droši, lietojot pirotehniskos izstrādājumus, jāievēro dažādi drošības pasākumi, kā, piemēram, pirms izstrādājuma lietošanas jāpārliecinās, ka ir ievērots drošs attālums no skatītājiem, mājām, kokiem un elektrības vadiem. Tāpat arī nepieciešams parūpēties par to, lai pirotehnikas izmantošanas vietas tuvumā būtu ūdens vai ugunsdzēšamais aparāts, ko nepieciešamības gadījumā var pielietot. Valsts policija atgādina, ka pirotehniskos izstrādājumus nedrīkst mest ugunskurā un nekādā gadījumā, tos izmantojot, nedrīkst vērst otra cilvēka virzienā.

Ja pamanāt nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību, nekavējoties ziņojiet par to policijai zvanot uz 110 vai vēršoties pie policijas darbinieka, lai savlaicīgi novērstu iespējamu nelaimi.

Lasi vēl