Pirms Lieldienām pieaug pieprasījums pēc strausu olām

0 Komentāru
Pirms Lieldienām pieaug pieprasījums pēc strausu olām

Lieldienās pieaug pircēju interese par olām un daži pieprasa – pašas lielākās olas, kādas ir. Tās var atrast Latvijas strausu fermās, kas nereti pat nespēj tikt galā ar augošo pieprasījumu.

Rituāla strausa deja nozīmē to, ka drīz būs olas. Strausu dēšanas visaktīvākā sezona ir no marta beigām un līdz septembrim.

Mazzariņu fermā, kas atrodas netālu no Jelgavas, strausi jūtas tik labi, ka dēj cauru gadu. Viena mātīte atnes vidēji 50 olas gadā. Pirms Lieldienām tās tiek aktīvi rezervētas.

“Lieldienas tas ir numur viens, kad katrs grib pārsteigt ar lielāko olu, dižāko olu. Aizpagājušo gadu mums bija tā, ka bija mīnus 2 olas pārdošanā. Bez maz vai gaida, kamēr tiek izdēta. Bet šogad mums bišku rezerves ir, tā kā es ceru, ka visiem interesentiem pietiksies,” pieļauj strausu fermas ”Mazzariņi” saimnieks Dainis Laugalis.

Olas mēdz būt ļoti dažādas. Austrālijas emu, piemēram, tās ir spilgti zaļas. Bet, lai kā necenstos, olu dēšanā lielie putni nespēj sacensties ar mazajām paipalām.

“Lai cik tas nebūtu dīvaini, strausiem ir it kā lielākās un, tajā pašā laikā pārrēķinot uz dējēja svaru, – tās ir vissīkākās. Rekordiste ir noteikti paipala. Jo putniņš ir mazāks par manu roku, bet olas ir proporcionāli ļoti lielas,” ”Mazzariņu” saimniece Žanna Laugale.

Pēc Lieldienām izdētās strausu olas gan nonāks inkubatorā, lai no tām izšķiltos cāļi, kas jau pēc gada pārvērtīsies par skaistiem un ātriem putniem.

0 Komentāru