Pirms 40 gadiem Rīgas centrs bija ļaužu pilns – Dailes teātra kolektīvs devās gājienā uz jaunajām mājām

Komentāri
Pirms 40 gadiem Rīgas centrs bija ļaužu pilns – Dailes teātra kolektīvs devās gājienā uz jaunajām mājām
Publicitātes foto

Šodien, 30. oktobrī, aprit 40 gadu, kopš Dailes teātris sāka savu darbību ēkā Brīvības ielā.

1977. gada 30. oktobrī īstenojās Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa sapnis, jo teātris beidzot sagaidīja Jurģus. Dailes teātris pēc ilgiem gaidīšanas gadiem pameta veco, tik mīļo, bet jau par šauru kļuvušo skatuvi Lāčplēša ielā.

Kā jau tas pienākas dailēniešiem, pārcelšanās notika ar vērienu. Viss kolektīvs – aktieri, režisori, tehniskais personāls – devās gājienā. Tērpušies kostīmos, dailēnieši izgāja no vecā nama un, dziesmām skanot, jūsmīgo rīdzinieku pavadīti, devās uz jaunajām mājām.

Tās pašas dienas vakarā jaunajā ēkā notika pirmizrāde. Bija tapis Dailes teātra ēkas atklāšanai veltīts uzvedums ”…Visu savu mūžu…”. Scenārija autors ir Māris Grēviņš, režisors inscenētājs – Arnolds Liniņš, scenogrāfs – Ilmārs Blumbergs, kustību režisore – Ērika Ferda, izrādē skan Burharda Sosāra, Marģera Zariņa, Induļa Kalniņa mūzika no Dailes teātra izrādēm. Tas esot bijis krāšņs, monumentāls uzvedums. Tajā pārlapotas vēstures lappuses un uz skatuves varēja redzēt visu Dailes teātra grandiozo, talantīgo aktieru kolektīvu. Uzvedumam bija ilgs mūžs.

Saistībā ar ēkas 40. dzimšanas dienu laikā no 16. līdz 23. novembrim tiks izgaismota Dailes teātra ēka Brīvības ielā 75.

Lasi vēl