Pirmo reizi vēsturē pašvaldība nojauc patvaļīgi uzbūvētu namu

39 komentāri
Pirmo reizi vēsturē pašvaldība nojauc patvaļīgi uzbūvētu namu
Foto: Jānis Zariņš

Jelgavas novada pašvaldība šodien nojauc nelegāli uzbūvētu ēku. Šis ir pirmais gadījums, kad nelegāli uzbūvēts objekts tiks nojaukts piespiedu kārtā un to darīs nevis ēkas saimnieks, bet vairāki atbildīgie dienesti.

Parasti, ja ir nolemts par patvaļīgi uzbūvēta objekta nojaukšanu, to īsteno pats īpašnieks. Šajā gadījumā nojaukšana organizēta ar vairāku dienestu iesaisti, ņemot vērā īpašnieku ignorējošo attieksmi pret domes un tiesas lēmumiem.

Kalnciema pagastā dzīvojamā māja “Luģi 1” ir patvaļīgi uzbūvēta applūstošā dabas teritorijā. Konflikts ap šo būvi jau sācies 2009. gadā. Īpašnieki apelējuši pie ierastās prakses, ka nelegālās būvniecības dokumentus var sakārtot arī vēlāk.

Augstākā tiesa jau 2014. gadā nolēma, ka patvaļīgi uzbūvētā ēka jānojauc. Ēkas īpašniecei bija doti deviņi mēneši, lai to izdarītu, bet viņa līdz pat šai dienai to nav izdarījusi, bet gan organizējusi dažādus šķēršļus piekļuvei pie ēkas.

Līdz ar to ēkas nojaukšanas procesā šodien iesaistīti Jelgavas novada pašvaldības speciālisti, policisti un citi atbildīgie dienesti.

TOP komentāri

  • s
  • silvuks
    +38 +37 -1

    silvuks

    ...Jūrmalas kāpas apbūvēja oligarhi, baņķieri un citas neaizskaramas, netiesājamas un priviliģētas personas...
  • Juris Kalniņš

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl