Pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies arī Muitas muzejs

2 komentāri
Pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies arī Muitas muzejs
DĀVIS ŪLANDS, F64

Tuvojas Muzeju nakts – tā būs sestdien, 18. maijā -, un pirmo reizi tajā piedalīsies arī Muitas un nodokļu vēstures muzejs, kas pirms 11 gadiem tika izveidots Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta paspārnē.

Tur var ieraudzīt dažādus ”aizliegtos suvenīrus”, kurus kontrabandisti mēģinājuši ievest Latvijā.

Īpaša tēma ir par nelegālajām kravām ar cigaretēm un automašīnām. Tās tiek mēģināts slēpt gan auto durvīs, riepās un ne tikai. Nereti arī degvielas bākas tiek izmantotas nelegālai preču pārvietošanai.

Lasi vēl: Mēģinot apmuļķot muitu, Latvijas kontrabandisti izmanto paņēmienus no Bonda filmām.

Muitas un nodokļu vēstures muzeja apmeklētājiem Muzeju naktī būs iespēja ne tikai redzēt, kādi tehniskie līdzekļi tiek izmantoti muitas kontroles procesā, lai atklātu kontrabandas slēptuves, bet varēs arī iepazīties ar Muitas pārvaldes vecākajiem muitas ekspertiem – kinologiem un darba suņiem.

Muzejā var ieraudzīt arī preces, kas dažādos laikmetos tika apliktas ar nodokļiem.

Muitas un nodokļu muzejs izveidots 2008. gadā, un tā ir plašākā krātuve par Muitas un nodokļu vēsturi no senākiem laikiem līdz pat mūsdienām.

Atgādinām, ka Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Latvijā šī gada Muzeju naktī piedalīsies 190 muzeji