Komentāri
Pirmās prognozes: ar kādu laiku varam rēķināties šovasar?
Foto: f64

Ir patīkami apzināties, ka vasara vairs nav aiz kalniem. Lai arī precīzas prognozes šajos platuma grādos izteikt var būt riskanta padarīšana, jau šobrīd ir ieskicējušās pāris tendences, kas sniedz ieskatu par to, kāds laiks gaidāms šovasar.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa vērš uzmanību, ka iezīmēt ilgtermiņa laika prognozi šajos platuma grādos mūsu reģionam ir visai nepateicīgs darbs – Ziemeļeiropa ir viens no tiem retajiem reģioniem pasaulē, kur laikapstākļus sezonas griezumā prognozēt ir visgrūtāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šā iemesla dēļ meteorologu sniegtā informācija pārsvarā ir vispārīga, jo izteiktas korelācijas laikapstākļu ziņā salīdzinājumā ar citiem reģioniem šeit nav novērojamas. Mūsu pusē laikapstākļus pārsvarā nosaka tā sauktās rietumu gaisa masu plūsmas un ciklonu darbība, kas veidojas virs Atlantijas okeāna un pārvietojas pāri Ziemeļeiropai uz austrumiem.

Runājot par šā brīža prognozēm attiecībā uz siltajiem mēnešiem, LVĢMC pārstāve norāda, ka pagaidām nav pamata lolot cerības par karstu, sausu un saulainu vasaru ilgstošā periodā. Varētu attīstīties ierastais scenārijs, ka vasaras sākums ir vēsāks un lietaināks – pagaidām maijs un jūnijs nesolās būt ļoti silti vai karsti mēneši. Lielāka iespējamība, ka temperatūra šajā laikā būs ap vai zem normas mēneša griezumā. Tāpat jūnijs varētu būt vasaras mitrākais mēnesis.

Stabilāki siltāki un vasarīgāki laika apstākļi varētu iestāties jūlijā un augustā. Saskaņā ar klimatiskajiem datiem, jūlijs ierasti ir siltākais mēnesis vasarā un par to liecina arī šī brīža prognozes. Atskatoties vēsturē, vissiltākais laiks jūlijā kopumā Latvijā bija 2010. gadā, tad mēneša vidējā gaisa temperatūra vidēji valstī bija +21,5 grādi. Attiecībā uz nokrišņiem, jūlijam un augustam pagaidām tiek prognozēts to daudzums ap vai zem normas.

Sinoptiķe gan aicina iedzīvotājus nedusmoties uz laika apstākļiem un pieņemt tos, kādi tie ir: “Mēs varam adaptēties laikapstākļiem, bet nevaram tos mainīt.”

Laika ziņas

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl