Pirmais “Black Hawk” helikopters Latvijai varētu tikt piegādāts 2021. gadā

4 komentāri
Pirmais “Black Hawk” helikopters Latvijai varētu tikt piegādāts 2021. gadā
Foto: AFP/LETA

ASV Valsts departaments apstiprinājis aptuveni 200 miljonu dolāru vēru darījumu, kas paredz četru leģendāro amerikāņu “Black Hawk” helikopteru pārdošanu Latvijai. Plānots, ka pirmais helikopters varētu tikt piegādāts jau 2021. gadā.

Aizsardzības ministrijā raidījumam norādīja, ka, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) ekspertiem jau ilgāku laiku vērtējot dažādus piedāvājumus, “Black Hawk” atzīti par vispiemērotākajiem helikopteriem. “Lēmums par labu “Black Hawk” helikopteriem ir pieņemts, ņemot vērā to, ka šie konkrētie lidaparāti ir ražoti tieši militārām vajadzībām. Līdz ar to parametri, kas atbilst militārām vajadzībām, ir augstāki nekā citiem modeļiem, kuri tika vērtēti,” sacīja AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Ministrijā skaidroja, ka “Black Hawk” helikopterus plānots izmantot arī civilajām vajadzībām. “Pirmais ir NBS vienību atbalsts. Otrs ir meklēšanas un glābšanas funkcija. Un trešais ir medicīniskās evakuācijas nodrošināšana. Protams, vēl ceturto var pieminēt pēdējo nedēļu aktualitāšu kontekstā – viss, kas ir saistīts ar mežu ugunsgrēku dzēšanas spēju,” sacīja ministrijas pārstāvis.

ASV Valsts departaments piektdien devis zaļo gaismu četru “Black Hawk” helikopteru pārdošanai Latvijai. Tiek lēsts, ka kopā ar aprīkojumu un rezerves daļām tie izmaksās ap 200 miljoniem dolāru.  “Black Hawk” helikopteri ir viena no ASV armijas “vizītkartēm”. Latvijā līdz šim tie izmantoti militārajās mācībās.

ASV Aizsardzības ministrijas Aizsardzības drošības sadarbības aģentūra vēsta, ka “plānotais darījums būs atbalsts ASV ārpolitikai un nacionālajai drošībai, jo palīdzēs uzlabot NATO sabiedrotās valsts drošību. Helikopteri sekmēs savietojamību ar ASV un NATO spēkiem, kad nepieciešama ātra reaģēšana dažādās misijās un karavīru ātra izvietošana”. Kā norāda ASV, darījuma dēļ “netiks izjaukts militārais līdzsvars reģionā”.

4 komentāri