Pilsētām atvēlēs 20 000 eiro, lai slavinātu Brīvības ielas

6 komentāri
Pilsētām atvēlēs 20 000 eiro, lai slavinātu Brīvības ielas
FOTO: LETA

Latvijas simtgadē ar iniciatīvu “No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts” tiks akcentēta pilsētu loma Latvijas valsts tapšanas procesos un turpmākajā reģionu attīstībā.

Par godu valsts svētkiem nākamgad Latvijas pilsētās tiks īstenots projekts “Brīvības ielu stāsti”.  Katrai lielajai pilsētai, kur notiks šis projekts, tiks piešķirts 20 000 eiro.

Latvijā ir vairāk nekā 60 ielas, bulvāri un laukumi, kas nes brīvības vārdu. Projekta programmā kopā ar pedagogiem, vēsturniekiem, novadpētniekiem, skolēniem un dažādu paaudžu iedzīvotājiem tiks apzinātas saglabātās atmiņas un vēstures liecības fotogrāfijās, lietās un stāstos.

Iniciatīvas laikā plānota arī “brīvības” vārda došana ielām, laukumiem, skvēriem, parkiem un tiltiem, kā arī tematisku ekskursiju organizēšana, “Brīvības skrējiens” un citi notikumi.

Pasākumā piedalījās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, iniciatīvas koncepcijas autors Gints Grūbe, kā arī pārstāvji no deviņām republikas pilsētām – Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Valmieras un Ventspils.

6 komentāri