Pilotprojektā tiek demonstrēti divi kinoseansi

3 komentāri

Šodien, 10. jūnijā, pēc ilgāka pārtraukumi organizēti divi seansi. Tie notiek pilotprojekta ietvarā, kurā tiek testēts, kā iespējams organizēt biļešu pārdošanu un apmeklētāju plūsmu, vienlaikus kontrolējot derīgus digitālos Covid-19 sertifikātus, stāsta TV3 Ziņas.

Abi seansi “Kino Citadele” organizēti pievakarē, lai cilvēki tos varētu apmeklēt pēc darba. Šis ir vēl viens mēģinājums testēt, kā darbojas princips – biļete, Covid-19 sertifikāts, kas apliecina pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimošanu un tikšanu pasākumā.

”Notestēt šo sertifikātu, tas ir primārais uzdevums, kā to nolasīt, kādi riski radīsies un izstrādāt tos ieteikumus, kā nozarei ar to strādāt vieglāk,” stāsta “Forum cinemas” pārstāve Inese Rajeva.

Arī TV3 Ziņu filmēšanas grupai, lai tiktu kinoteātra telpās, bija jāizpilda visas šīs prasības. Īpaši izveidotajā vietnē autentificēšanās un paša dokumenta lejupielādēšana aizņēma aptuveni trīs minūtes.

Lielākā daļa kino apmeklētāju biļetes jau iepriekš bija iegādājušies internetā. Tās jāuzrāda kopā ar sertifikātu. Uz pirmo seansu izpārdota vairāk nekā puse sēdvietu.

”Es paskatījos, ka ir seanss, un pilnīgi vienalga! Es esmu kino guru, man tas ir svarīgi! Pat svarīgāk nekā terasē!” stāsta kino apmeklētāji Laura un Roberts.

Tā kā teorētiski apmeklētāji vairs nevar viens otru inficēt, tad starp sēdvietām sieniņu nav. Skatītāji nav arī izkaisīti, bet vienmērīgi aizpildīja visu zāli. Vienlaikus, kamēr šis vēl ir tikai pilotprojekts, krēsli izlikti ar lielāku atstatumu.

Pagaidām citi seansi nav izsludināti. Visticamāk, tas notiks pēc tam, kad tiks apkopoti pilotprojekta rezultāti arī no pārējām vietām – Dzintaru koncertzālē, Valmieras teātrī un Hanzas peronā.

3 komentāri