Pieturvietu jauno tablo projektā daudz neskaidrību, iepriekšējās “nanopogas” izrādās vairs nederīgas

12 komentāri
Pieturvietu jauno tablo projektā daudz neskaidrību, iepriekšējās “nanopogas” izrādās vairs nederīgas
PAULA ČURKSTE, LETA

Pagaidām tā arī nav sākuši darboties pirmie “Rīgas satiksmes” (RS) uzstādītie transporta grafiku tablo. Kopumā pilotprojekta ietvaros plānots izvietot 15 šādas ierīces. Daļu no tiem uzstādīs RS, daļu – privātfirmas. Tikmēr par iepriekšējo, tā dēvēto “nanopogas” projektu, kas paredzēja par bargu naudu izgaismot transporta sarakstus, RS tagad vēlas aizmirst.

Lai gan tablo iedarbināšana bija paredzēta tieši ceturtdien, 27. jūnijā, ekrāns ir tumšs. Iespējams, tas iedegsies tuvāko dienu laikā.

Sistēma gana sarežģīta – daļa no tablo būs RS īpašums, daži – privāto firmu uzstādītie. Neskaidrību aizvien daudz. Tablo pētīs 6-9 mēnešus, tad lems, ko darīt tālāk.

Pieturā sastaptie cilvēki nemaz tablo nav pamanījuši, bet cer, ka kādu dienu tas strādās.

Aktīvisti no “Pilsēta cilvēkiem” pauž bažas, ka tablo būs tā sauktās “nanopogas” bēdīgā stāsta turpinājums. “Tas, vai tablo darbosies, rada šaubas. Jau pirms daudzajiem gadiem uzstādītie tablo sabiedriskajos transportos joprojām nedarbojas – retais rāda reklāmas, multenes. Ir forši, ka uzstādīti, jautājums, vai funkcionēs,” norāda arhitekts, pilsētvides aktīvists Oto Ozols.

“Anrija Matīsa paziņojums bija, ka dārgie “nanopogu” stabi tika uzstādīti, jo būs tablo. Skaidrs, ka tie bija meli. Ne viņš to izdomāja, kāds darbinieks to pastāstīja. Jautājums, vai darbinieki aizvien strādā RS, jo skaidrs, ka tur nav vietas tablo. Ja uz tā staba būtu tablo, ietriektos tramvajā,” turpina pilsētvides aktīvists.

Par tā saukto “nanopodziņu” projektu, kura viena staba aprīkošana izmaksāja 4300 eiro, tagadējai RS vadībai nāk smiekli. Šis projekts norakstīts.

Vasarā iecerēts izstrādāt vēl arī telefona aplikāciju, lai pasažieri savā viedtālrunī jebkurā pieturā varētu uzzināt, cikos precīzi ierodas transports.