Komentāri
Piespiedu kārtā nojauks graustus Pērnavas un Dzirnavu ielā
FOTO: LETA

Šodien, 23. maijā, Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumus par divu Rīgas graustu sakārtošanu piespiedu kārtā.

Viens no īpašumiem, kuru sakārtos piespiedu kārtā, ir privātai personai piederoša ēka Pērnavas ielā 28. Īpašuma departaments jau pagājušajā gadā aicināja īpašnieci sakārtot savu īpašumu, arī piešķirtais paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis nav nebija motivācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šā gada martā, atkārtoti apsekojot graustu, būvinženieri konstatēja, ka joprojām ir pieļauta nesošo konstrukciju sabrukšana, bojājumi jumta konstrukcijās un plaisas būves sienās un izmantotais zaļais siets faktiski aizsedz vizuālo un arī tehnisko stāvokli pasliktinošas pazīmes, arī teritorija ir brīvi pieejama. Tādēļ īpašniecei tiks uzdots 3 mēnešu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju un ne vēlāk kā 7 mēnešu laikā graustu nojaukt.

Savukārt īpašumu Dzirnavu ielā 123 īpašnieks ir Tokijā, Japāna, reģistrēts uzņēmums. Īpašums sastāv no zemes un trīs ēkām, no kurām ar šis lēmums par piespiedu sakārtošanu, tiks piemērots divām.

Jau 2014. gada vasarā ēkas īpašnieks sāka izstrādāt un saskaņot Būvju nojaukšanas projektu, bet, tā kā nojaukšanas projekts ir jāsaskaņo ar dažādām personām – gan publiskajām, gan privātajām, tostarp arī ar kaimiņu būvju īpašniekiem, projekta saskaņošanas process ieilga un tika prognozēts, ka abu graustu nojaukšana tiks veikta 2016. gada nogalē.

Maija sākumā Rīgas domes Īpašuma departamenta būvinženieri veica grausta apsekošanu un konstatēja, ka abas ēkas nonākušas tādā tehniskajā stāvoklī, ka kļuvušas bīstamas, piegulošā teritorija ir brīvi pieejama nepiederošām personām. Ievērojot to, ka būves atrodas Rīgas centrā, to tuvumā atrodas vairākas publiskas būves, tajā skaitā arī Rīgas 15. vidusskola, būvēm piegulošā teritorija tiek izmantota kā transportlīdzekļu stāvvieta, tās atrodas intensīvas transporta un gājēju satiksmes teritorijā – var radīt potenciālu bīstamību vai būtisku kaitējumu personu dzīvībai un veselībai, kā arī rada Rīgas pilsētvides degradāciju, tik pieņemts lēmums, ka būves ir steidzami jānojauc atbilstoši īpašnieces iecerei.

Lēmums paredz, ka vēlāk kā 2 nedēļu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas īpašniecei jāveic pilnīga būvju norobežošana, lai nodrošinātu nepieejamību nepiederošām personām. Nojaukšanas darbi, ieskaitot nepieciešamās dokumentācijas saskaņošanu, jāveic ne vēlāk kā piecu mēnešu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas. Ja noteiktie termiņi netiks ievēroti, to piespiedu izpildi nodrošinās Rīgas domes Īpašuma departaments, izdevumus piedzenot no īpašniekiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl