Komentāri

Likums tiek labots, lai stingrāk uzraudzītu maksātnespējas administratorus. Taču izmaiņas vienlaikus paredzēja atteikties no administratoriem patlaban noteiktā valsts amatpersonas statusa.

Pretrunīgi vērtēto ierosinājumu izslēgt šo normu, kas nozīmē, ka administratoriem nebūtu jāiesniedz deklarācija un jāatklāj savi ienākumi, kurus var kontrolēt ieņēmumu dienests un KNAB, bija ierosinājuši partijas “No sirds Latvijai” (NSL) deputāti Inguna Sudraba un Gunārs Kūtris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spēkā esošais regulējums ierobežojot cilvēku loku, kuri drīkst strādāt par maksātnespējas administratoriem, un šādai prasībai neesot ne juridiskas jēgas, ne loģiska skaidrojuma, uzskata priekšlikuma autori.

Gunārs Kūtris, Saeimas deputāts (NSL)

Tiek spēlēts uz cilvēku prastākajām jūtām, piedodiet! Proti, mums nepatīk, ka kādam ir lielāka nauda saņemta, un mums ļoti gribētos redzēt viņu maciņus. Un tas ir arguments par to, ka, redziet, tagad būs amatpersona.

Atteikšanos no amatpersonas statusa bija atbalstījusi Juridiskā komisija. Nacionālās apvienības (VL-TB/LNNK) politiķa, Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra, Jāņa Iesalnieka ieskatā šāds lēmums ir nevis sabiedrības, bet maksātnespējas administratoru interesēs. Viņš ir pārliecināts, ka vaina par to jāuzņemas divām “Vienotības” deputātēm, kuras balsojumā bija izvēlējušās nepiedalīties un, Iesalnieka ieskatā, līdz ar to izšķīrušas balsojuma iznākumu.

Jānis Iesalnieks, TM parlamentārais sekretārs (VL-TB/LNNK)

Neturpināsim nelāgo praksi tiesisko regulējumu mainīt katru gadu. Aicinu Saeimas deputātus nebaidīties no pašu šeit vairākkārt pieņemtajiem lēmumiem un tik ļoti neklausīties dažādu lobiju teiktajā.

“Vienotība” atbildi nepalika parādā.

Inese Lībiņa-Egnere, Saeimas deputāte (“Vienotība”)

Es un Solvita Āboltiņa nebalsoja, jo uzskatīja, ka tas ir farss – šobrīd nodarboties ar šo jautājumu šajā likumprojektā. Taču neiespaidoja balsojumu, balsojums bija seši “par” no 11. Iesalnieka kungs, matemātika, nepateikšu, kuras klases līmenī.

Pirms Saeimas vairākums noraidīja ideju atteikties no administratoriem noteiktā valsts amatpersonas statusa, deputāti debates izmantoja, lai kopumā paustu savu attieksmi pret maksātnespējas administratoriem.

Valdis Kalnozols, Saeimas deputāts (ZZS)

Uz doto brīdi mūsu valstī ir radītas divas labi apmaksātas juristu – maitu ērgļu kategorijas: maksātnespējas administratori un zvērināti tiesu izpildītāji.

Bet “Saskaņas” pārstāvis kolēģus apsveica ar to, ka viņi beidzot ķērušies klāt acīmredzamajam – nepieciešamībai stingrāk uzraudzīt maksātnespējas procesus.

Ivars Zariņš, Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

Šī diskusija atgādina anekdotisku gadījumu, kad notiek trīs dienu konference par to, vai ir dzīvība uz Marsa, un ar ievadreferātu uzstājas marsieši.

Lai atbalstītās izmaiņas stātos spēkā, Maksātnespējas likums vēl jāpieņem galīgajā lasījumā.

Lasi vēl