Komentāri

Lai gan situācija Šlokenbekas ezerā pie Tukuma turpina uzlaboties, piesārņojums ūdenstilpnē joprojām nonāk. Vides dienests šodien nācis klajā ar analīžu rezultātiem. Tie apliecina, ka piesārņojumu izraisījusi pilsētas attīrīšanas stacija, kas nespēj tikt galā ar slodzi. Tikmēr uzņēmums, kas vainojams pārmērīgā stacijas noslogošanā, joprojām tiek meklēts.

Jau apritējusi nedēļa, kopš Šlokenbekas dzirnavu ezerā tika konstatēta masveida zivju slāpšana un bojāeja. Dažu dienu laikā no ūdens tika izceltas 4 tonnas beigtu zivju. Beidzot no laboratorijas saņemti analīžu rezultāti. Tie apliecina, ka nekāda ķīmisku vielu noplūde ezerā nav notikusi.

Vienlaikus eksperti secinājuši, ka piesārņojums no attīrīšanas stacijas turpina nonākt ezerā, tiesa gan krietni mazākā apmērā. Situācija Šlokenbekas Dzirnavu ezerā kopumā uzlabojas, un rādītāji tuvojas normai.

Tukuma novada vadība tikmēr akcentē, ka tiek darīts viss iespējamais, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu attīrīšanas stacijas dūņu veiktspēju.

Aizdomas par attīrīšanas stacijas pārslogošanu joprojām krīt uz kādu no Tukuma pārtikas ražošanas uzņēmumiem, tomēr no minējumiem par kādu konkrētu vaininieku pilsētas vadība atturas, akcentējot, ka tas ir policijas izmeklētāju darba lauks. Arī Valsts vides dienesta analīzes kādu konkrētu ekoloģiskās katastrofas izraisītāju neparāda.

Vienlaikus līdz nākamajai pirmdienai spēkā saglabāsies Tukuma domes izsludinātā ārkārtas situācija, kuras laikā uzņēmumiem notekūdeņi jāsamazina par 30%.

Saistībā ar ezera piesārņojumu līdz šim izskanējuši divu ražotāju vārdi. Viens no tiem – Tukuma piens komentārus nesniedz, savukārt otrs uzņēmums – augļu pārstrādes uzņēmums Puratos Latvia – paziņojis, ka ārkārtas stāvokļa dēļ samazinājis ražošanas apjomus.

Lai pārrunātu notekūdeņu piesārņojuma problēmu, rīt uz Tukumu dosies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Lasi vēl