Pierobežā dzīvojošie latvieši priecājas par eiro ieviešanu Lietuvā

0 Komentāru
Pierobežā dzīvojošie latvieši priecājas par eiro ieviešanu Lietuvā
FOTO: LETA

Latvijas pierobežā priecājas par eiro ieviešanu Lietuvā, jo nepieciešamība mainīt valūtu apgrūtināja iepirkšanos. Skaistkalni no Lietuvas šķir vien upe un te iedzīvotāji ikdienā šķērso valsts robežu, vienkārši pārejot pāri tiltam. skaistkalniešus neuztrauc maciņos vēl palikušie liti, jo tos aizvien vēl var viegli iztērēt pirkumiem netālajos Lietuvas veikalos. 

Skaistkalni no Lietuvas šķir tikai upe Mēmele. Un šobrīd pāri upei var redzēt lietuviešu ciemata Germaniškis iedzīvotāju mājas. skaistkalniešiem ir cieša sadarbība ar lietuvieši kaimiņiem, un tāpēc daļa no tiem šobrīd jūtās kā otro reizi ieviesuši eiro.

Lietuvas robeža sākas tiltam pa vidu un Skaistkalnes iedzīvotāji ik dienu šķērso valsts robežu, pārejot vai pārbraucot tiltu. Laima ikdienā vada ekskursijas Latvijā un Lietuvā un biežajos pārbraucienos valūtas maiņa sagādāja lielas galvassāpes.

Skaistkalnes iedzīvotāji un uzņēmēji priecājas par eiro ieviešanu Lietuvā, jo tas atvieglos pierobežas dzīvi. Pēc bankas Snoras sabrukuma iedzīvotāji bija palikuši bez valūtas maiņas iespējām. Tad auga iespējas norēķināties ar karti, bet, lai iepirktos tirgū, skaidras naudas izņemšanai uzstādīts bankomāts.

Pārvaldes vadītāja uzskata, ka eiro ieviešana veicinās gan sadzīvisku, gan ekonomisku sadarbību, un neprognozē arī kāds grūtības ar vēl palikušajiem litiem iedzīvotāju maciņos. Pārsvarā tos skaistkalnieši brauc iztērēt kaimiņvalstī, kur turklāt iepirkties bijis lētāk.

Uzņēmēja Regīna dzīvo Lietuvā, bet jau septīto gadu baro puskilometru attālumā no dzīves vietas esošās Skaistkalnes skolas skolēnus.

Lietuvas eiro vēl nav pārpludinājis Skaitskalnes veikalus, vienā no tiem izdodas atrast dažu 50 eirocentu monētu ar Lietuvas ģerboņa figūru Vītis – bruņinieku auļojoša zirga mugurā.

Latvijā, tāpat kā citās eirozonas valstī litu banknotes var apmainīt Centrālajās Bankās līdz februāra beigām. Latvijas Bankā līdz šīs dienas pēcpusdienai vairāk nekā 44 tūkstoši litu apmainīti pret 13 tūkstošiem eiro. Mainītas nelielas summas, tikai viens darījums bijis 2500 eiro vērtībā.

0 Komentāru