Pierīgas skolotāji: algu pielikums ir fikcija

Komentāri

Sākotnējā eiforija par algu pielikumu pamazām pāraug sašutumā. Daudzi skolotāji secinājuši – solītā 200 eiro algu pielikuma vietā saņems pat mazāk nekā šobrīd. Pierīgas skolotāju algas var sarukt par 130 eiro.

Mārupes vidusskola ir viena no lielākajām Pierīgā. Te izglītojas vairāk nekā 1 080 bērnu. Pedagogiem slodze milzīga, katrā klasē – ap 30 skolēnu. Skolotājiem gan noskaņojums drūms. Aprēķini liecina, ka pēc algu reformas viņu ienākumi mēnesī varētu sarukt no 100 līdz 130 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tā ir fikcija valsts līmenī. Nupat runāju ar Jelgavas kolēģiem. Tur divās skolās algu līmenis paliks tāds kā līdz šim, pārējās būs kritums. Visā Pierīgā būs kritums. Arī Daugavpils novadā būs kritums,” ar sašutumu stāsta Mārupes vidusskolas direktora vietniece Andžela Sokolova.

Skolas direktors cer, ka valdības sociālie partneri nepieļaus šāda atalgojuma modeļa apstiprināšanu. Pierīgas skolu vadītāji gatavi rakstīt arī atklātu protesta vēstuli Saeimas deputātiem.

”Es runāju par Pierīgu, par lielajām pilsētām, kur ir 30 skolēnu klasē. Un, ja tur nav ieguvuma no šīs reformas, tad kaut kas nav ar matemātiku ministram ir misējies,” kategorisks ir Mārupes vidusskolas direktors Jānis Lagzdkalns.

Spiediens uz pašvaldībām optimizēt skolu tīklu

Nozares ministrs norāda, ja blīvi apdzīvotajos Pierīgas reģionos saglabās pašreiz spēkā esošo skolotāju un skolēnu attiecību, tad izglītības sistēmas finansējuma modelis tuvāko gadu laikā sabruks.

”Normāla sistēma būtu dabisks un mūsu iedzīvotāju blīvumam atbilstoša attiecība starp skolēnu un skolotāju skaitu. Jā mēs šo nesakārtojam, tad mums sistēma vienkārši sabrūk,” skaidroja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Pierīgā uz katru skolotāju ir vidēji 8,12 bērni. Izglītības ministrijā šo proporciju plānots palielināt līdz 14. Lielajās pilsētās proporcijai jāpieaug vidēji no 10,35 līdz 16,5 pret vienu skolotāju. Savukārt vidēji valstī – līdz 11,86. Pedagogu arodbiedrībā norāda, ka ministrijas sagatavotais pedagogu atalgojuma modelis vērtējams kā spiediens uz pašvaldībām optimizēt skolu tīklu un samazināt skolotāju skaitu.

”Bērnu skaits sarūk. Nepopulārie lēmumi būs jāpieņem. Skolu tīkls ir jāsakārto, taču procesam ir jābūt pārdomātam. Tikai uz klajiem aprēķiniem, skolu slēgšanu nedrīkst īstenot,” uzsvēra pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Paredzams, ka vietvaras ar skolu optimizāciju nesteigsies. Nākamgad ir pašvaldību vēlēšanas. Atsevišķs atbalsta mehānisms ir paredzēts mazajām lauku skolām, un tās no jaunā atalgojuma modeļa būšot pat ieguvējas. Tāpat lielāks finansējums paredzēts interešu izglītībai, atbalsta personālam, augstskolu pasniedzējam.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl