Pierīgas pašvaldības aicina galvaspilsētu risināt kopīgās problēmas, bet Ušakovs uz tikšanos neierodas

0 Komentāru
Pierīgas pašvaldības aicina galvaspilsētu risināt kopīgās problēmas, bet Ušakovs uz tikšanos neierodas
FOTO: LETA ()

Iedzīvotāji ir lielāki zaudētāji Rīgas un Pierīgas pašvaldību nespējai sadarboties. Tāpēc vairākas Pierīgas pilsētas apvienojušas spēkus, lai pievērstu tam arī Rīgas uzmanību un sāktu risināt satiksmes, deklarēšanās un citas problēmas. Līdz šim minētās pašvaldības bijušas vairāk naidīgas, tāpēc pirmā tikšanās reize gaidīta ar lielām cerībām. Galvaspilsētas mērs uz to gan neieradās.

Manāmākās problēmas, ko izjūt Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, ir satiksmes problēmas – apgrūtinātā iebraukšana un izbraukšana no galvaspilsētas darbadienu rītos un vakaros, sastrēgumi veidojas arī brīvdienās, īpaši saulainajās dienās. Atsevišķās Pierīgas vietās nav arī ērts sabiedriskā transporta tīkls, apgrūtinot pārvietošanos uz Rīgu bez personiskā auto.

Māris Sprindžuks, Pierīgas pašvaldību apvienības vadītājs, Ādažu novada domes priekšsēdētājs (LRA)

Tā iedzīvotāju daļa, kas dzīvo Rīgā un Pierīgā, faktiski dzīvo abās pusēs. Rīdzinieki brīvdienās dodas uz Pierīgu, bet Pierīgas iedzīvotāji strādā Rīgā vai ved bērnus uz skolām.

Trūkst arī park&ride sistēmas, pašlaik šo funkciju pilda lielveikalu stāvvietas. Izgaismota arī citas sadzīviskas problēmas – ap Rīgu netiek plānoti jauni ugunsdzēsēju depo, trūkst atpūtas zonu.

Pierīgas pašvaldības vēlas arī sadarboties attīstības jomā, piemēram, Granīta iela būtu piemērota ražotņu būvniecībai, bet, tā kā tā atrodas trijās pašvaldībās, ielā nav sakārtota infrastruktūra.

Ainārs Mežulis, Pierīgas pašvaldību apvienības biedrs

Beidzot vairs nestrādājam viens pret otru, bet esam nosēdušies pie sarunu galda, lai problēmas risinātu. Kaut vai dzīvesvietas deklarēšanas problēma, skolu, bērnudārzu izmantošana.

Šī ir pirmā Pierīgas pašvaldību un Rīgas pilsētas tikšanās, bet Rīgas mērs Nils Ušakovs uz to neieradās. Taču arī Rīga nenoliedz, ka sadarbība ir nepieciešama.

Juris Radzevičs, Rīgas pilsētas izpilddirektors

Ir kopēji jautājumi, bez mežacūkām, infrastruktūras jautājumi, attīstības jautājumi, kas jārisina.

Pierīgas pašvaldības uzstās uz kopīga attīstības plāna izveidi, un tam piesaistīta arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija – par Rīgas reģiona attīstību oktobra sākumā spriedīs kopīgā konferencē.

Foto

Video

0 Komentāru