1 komentārs

Dramatiski, ar zaudējumiem, zem pašizmaksas, tuvu ganāmpulka izkaušanai – ar šādiem un līdzīgiem vārdiem piena lopkopji raksturo situāciju, ko radījis svaigpiena iepirkuma cenas kritums Krievijas embargo netiešo seku dēļ. Piena ražotāji neizslēdz plašu protestu rīkošanu un ir neapmierināti arī ar zemkopības ministra darbu.

Piena iepirkuma cena no 29 eiro centriem par litru augustā nokritusi zem pašizmaksas, un šobrīd svārstās no 17 līdz 23 centiem. Lielākie cietēji ir piena kooperatīvu lopkopji. Pirmkārt, viņi lielākoties eksportēja svaigpienu uz Lietuvu, bet tur Krievijas embargo dēļ noiets mazinājies. Otrkārt, lielie piena pārstrādes uzņēmumi Latvijā diskriminējot kooperatīvus, nosakot tiem par 20% zemāku iepirkuma cenu nekā no individuālajiem piena piegādātājiem.

Sējas novada ”Robežnieku” saimniecībai ar 450 lopiem jau septembrī bija 10 tūkstošu eiro lieli zaudējumi.

”Robežnieki” bija viena no tām 10 000 piensaimniecībām Latvijā, kas septembrī saņēma apsolīto vienreizējo atbalsta maksājumu no valsts budžeta – 41 eiro par katru govi. Tas vienalga neesot palīdzējis, un vēl lielāki zaudējumi gaidāmi šomēnes.

Tikmēr Zemkopības ministrija nevēlas atzīt savu nevarību, un ir pārliecināta, ka jaunnedēļ Briselē tomēr izdosies panākt kompensācijas zemniekiem. Cik liels būs pieprasījums par katru govi un vai tas būs lielāks par valsts kompensāciju, netiek atklāts.

Latvija ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kas kaut cik ir palīdzējusi piena lopkopjiem ar nacionālajām kompensācijām. Lietuvas zemnieki ir bijuši tik greizsirdīgi, ka sūdzējušies Eiropas Komisijā, vai gadījumā Latvijas izmaksātās kompensācijas nekropļo tirgu. LNT Ziņas noskaidroja, ka Komisija tomēr nevērsīsies pret Latviju, jo 6 miljonu eiro kompensācija no valsts budžeta bija saskaņota ar Briseli.

TOP komentāri

  • larisa
    0 0 0

    larisa

    Lai neieved leišu un poļu preci un būs ok,lai noņem pārtikai to augsto pvn likmi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl