“Pieļauju, ka viņi strādā par kurjeriem,” RS pārstāvis par dīvaini biežajiem invalīdu pārvadājumiem Rīgā

16 komentāri
“Pieļauju, ka viņi strādā par kurjeriem,” RS pārstāvis par dīvaini biežajiem invalīdu pārvadājumiem Rīgā
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Sabiedriskā transporta padome šodien lēma par Rīgas domei aprēķināto un avansā izmaksājamo dotāciju 2019. gada otrajam ceturksnim aizturēšanu.

Padome vienbalsīgi atbalstīja kompensāciju aizturēšanu. Analizējot Rīgas domes un “Rīgas satiksmes” sniegto informāciju par pasažieru ar pirmās un otrās grupas invaliditāti pārvadājumiem, Autotransporta direkcijai bija radušās aizdomas par nekorektu minēto kategoriju pasažieru pārvadājumu uzskaiti Rīgas pilsētas nozīmes maršrutos.

“Autotransporta direkcijas” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš informē, ka pāris invalīdi 250-300 reizes mēnesī ir validējuši savus e-talonus mikroautobusos, kas rada šaubas. Tāpēc Godiņš aicināja uz mēnesi aizturēt dotāciju Rīgai saistībā ar dīvainībām invalīdu pārvadāšanā. Godiņš stāsta, ka Autotransporta direkcija veica pārbaudes 67 reisos, kuros vajadzēja būt invalīdiem, bet tikai 16 gadījumos tajos patiešām bija invalīdi. Esot arī invalīdi, kas 400 – 500 reizes mēnesī pīkstinājuši e-talonu.

“Rīgas satiksmes” pagaidu valdes loceklis Jānis Meirāns, runājot par šo dīvaini biežo invalīdu pārvietošanos Rīgas sabiedriskajā transportā, pieļāva, “ka viņi piestrādā par kurjeriem”.

16 komentāri