Piektdien sākas festivāls Staro Rīga – atdzīvosies Melnais kaķis un Rīgas bebrs

0 Komentāru
Piektdien sākas festivāls Staro Rīga – atdzīvosies Melnais kaķis un Rīgas bebrs
Foto: LETA

Piektdien, 14. novembrī, septīto reizi galvaspilsētā Rīgā uzmirdzēs gaismas festivāls Staro Rīga. Šis gads ieguvis starptautisku nokrāsu, un tajā piedalās gaismas mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, kuri uz Rīgas namu fasādēm mēģinās parādīt savu stāstu par latviešiem un Rīgu.

Piemēram, portugāļu mākslinieki šogad iecerējuši atdzīvināt gan Pēterbaznīcas gaili, gan Rīgas bebru, gan arī Melno kaķi.

Taču tas būs tikai viens no 22 šā gada gaismas festivāla Staro Rīga pamatprogrammas objektiem. Otru festivāla programmu veidos līdzdalības akcijas objekti.

Mārcis Gulbis, gaismas festivāla Staro Rīga 2014 izpildproducents:

Mēs esam uzaicinājuši festivāla dalībniekus no daudzām valstīm, un daudzi no viņiem ir pieredzes bagāti un tādi, kas ir piedalījušies lielākajos pasaules festivālos. Skaidrs ir tas, ka mākslinieku izvēles ziņā festivāls ir kļuvis no tādas latviešu mākslinieku darbu skates par lielu, starptautisku notikumu.

Piemēram, franču mākslinieks Filips Morvans iepriekš Latvijā nav viesojies, bet ir apceļojis dažādas pasaules valstis. Pasaulīgs redzējums izpaužas arī viņa mākslas darbā – Cosmogole. Tas izveidots 2011. gadā un jau izrādīts daudzviet, tomēr mākslinieks ik reizi piešķir tam kādas jaunas nianses. Pats mākslinieks saka, ka tā esot kā maza teātra izrāde. Rīgā Cosmogole solās iegūt vēl iepriekš neredzētas aprises.

Vairāk skaties video!

Festivāla noskaņas radīšanā var iesaistīties jebkurš rīdzinieks, izgreznojot savu mājas fasādi un logus, kopā veidojot Rīgas karnevālu, kas ir šā gada festivāla tematika.

0 Komentāru