Piecreiz mazāka iespēja saslimt un 30 reizes mazāka iespēja nonākt slimnīcā: PVO pārstāvis uzsver vakcīnas pret Covid-19 efektivitāti

1 komentārs

Kamēr netiks sasniegta augsta vakcinācijas aptvere, būs jāsadzīvo ar ierobežojumiem – tā intervija TV3 raidījumam “900 sekundes” norādījis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.

Latvijā šobrīd novērojams augsts saslimstības līmenis, kas raksturīgs valstīm ar zemu vakcinācijas aptveri. PVO pārstāvniecības vadītāja ieskatā, ja noteiktie ierobežojumi tiks ievēroti, pēc dažām nedēļām varētu sagaidīt situācijas stabilizēšanos un uzlabošanos. Viņš arī vērš uzmanību uz ziemeļvalstīm, kur vakcinēta ir lielākā daļa sabiedrības un tāpēc tur ierobežojumi tieši pretēji – tiek atcelti.

Ņemot vērā šos apstākļus būtu svarīgi, lai tie, kas vēl nav to izdarījuši, dotos vakcinēties un īpaši tas attiecas uz augsta riska grupām. “Ir skaidri zināms tas, ka vakcinētiem cilvēkiem ir daudz mazāka iespēja saslimt, daudz mazāka iespēja inficēt citus, daudz mazāka iespēja nonākt slimnīcā,” uzsver Mitenbergs. Viņš atsaucas uz pētījumu ASV, kur novērots, ka vakcinētajiem ir aptuveni piecas reizes mazāka iespēja saslimt un aptuveni 30 reizes mazāka iespēja nonākt slimnīcā.

1 komentārs