Komentāri
Pieci Eiropas uzņēmumi piekrīt finansēt “Nord Stream 2”
FOTO: LETA

Šodien ”Nord Stream 2” projekta tālākā virzībā ir veikts nozīmīgais solis, atsaucoties Eiropas Savienības (ES) vajadzībām pēc papildu gāzes importa un līdz ar to arī palielinot piegādes drošību Eiropai.

Uzņēmums ”Nord Stream 2 AG” ir parakstījis finansēšanas līgumu ”Nord Stream 2” gāzes cauruļvada projektam ar ”ENGIE”, ”OMV”, ”Shell”, ”Uniper” un ”Wintershall”.

Šie pieci Eiropas enerģētikas uzņēmumi ir apliecinājuši gatavību ilgtermiņa finansēšanai 50% apmērā no kopējām projekta izmaksās, kas pašreiz ir aprēķinātas 9,5 miljardu eiro apmērā.

Katrs Eiropas uzņēmums projektā investēs 950 miljonus eiro. ”Gazprom” joprojām paliks par vienīgo ”Nord Stream 2 AG” projekta uzņēmuma akcionāru. Eiropas uzņēmumu finansiālais ieguldījums ir apliecinājums ”Nord Stream 2” projekta stratēģiskajai nozīmei Eiropas gāzes tirgū, kas būs atbalsts konkurencei, kā arī ilgtermiņa un vidējā termiņa enerģētikas drošībai, īpaši ņemot vērā gaidāmo gāzes ieguves samazināšanos Eiropā.

1220 km garais ”Nord Stream 2” cauruļvads ar kopējo kapacitāti 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā, Eiropas patērētājus nodrošinās ar tiešu un drošu gāzes piegādi no Krievijas gāzes krātuvēm pa Baltijas jūras gultni, savienojot Krieviju ar Greisvaldi Vācijā.

Cauruļvada būvniecības darbus uzsāks 2018. gadā un būvniecību pabeigs 2019. gada nogalē.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl