“Pieaugums strādājot mājās ir ~23%”; iedzīvotāji ziņo par lielākiem elektrības rēķiniem

Pievienot komentāru

Strādājot un mācoties no mājām, daudziem iedzīvotājiem pieauguši elektrības rēķini. “Sadales tīkls” skaidro, ka martā kopējais elektrības patēriņš Latvijā pieaudzis par aptuveni 3%, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Vigants ir  piecu cilvēku ģimenes galva – mājsaimniecībā ir sieva, skolotāja, un trīs bērni. Neliela privātmāja pierīgā un divas salīdzinoši jaunas automašīnas – šķiet, visklasiskākā pierīgas ģimene.  Vigants sarēķinājis, ka elektrības patēriņa pieaugums strādājot mājās ir ~23%. Tieši darbadienās elektrības patēriņš strādājot no mājām pieaudzis par 38%!

Labā ziņa – pārējie izdevumi samazinājās apmēram par 80%. Nav iespējas un vēlmes ēst kafejnīcā vai publiskās ēstuvēs kā arī mājās cenšas neturēt pārāk daudz saldumus un našķus. Izklaide – praktiski vispār vairs nav izdevumu, jo blakus ir mežs, ģimene staigā svaigā gaisā.

“Aprīlī sievai vārda diena, dzimšanas diena, meitai dzimšanas diena. Ikgadējā sezonas atklāšana, kas ir aprīļa beigās, būs jāpārliek tuvāk Jāņiem. Kopumā mūsu ģimenes izdevumi samazinājušies ļoti būtiski. Neskaitot līzinga maksājumus, mainīgie izdevumi uz pusi samazinājušies,” stāsta Vigatnts.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Tieši par elektrības patēriņu ziņo lielākā daļa no iedzīvotājiem, kas soctīklos atsaucās uz aicinājumu pastāstīt par sava budžeta izmaiņām, strādājot un mācoties no mājām.

“Elektrības rēķins +20%, lai gan Rīgas dzīvoklī ir atvienots viss un tur neuzturos, par abām dzīvesvietām ir viens rēķins, kurā ir iekļauta arī gāze dzīvoklī, kas arī attiecīgi kopš 27.02. nav izmantota. Palielinājušies izdevumi par pārtiku, jo visu laiku “gribas kaut ko garšīgu”. Tur gan nav zināms, par cik, jo uzskaite netiek veikta. Vairāk pērkam augļus.Vismaz piecas reizes ir pieauguši izdevumi par grāmatām, ko var droši norakstīt uz citu izklaides izdevumu neesamību,” TV3 ziņām stāsta Janīna Enamre .

Uzņēmumā “Sadales tīkls” skaidro, ka marta mēnesī elektroenerģijas patēriņš ir pieaudzis par 3%, salīdzinot ar pagājušo gadu. Savukārt, salīdzinot ar februāri, pieaugums ir par 6%, tomēr jāņem vērā, ka februāris šogad bija par divām dienām īsāks.

“Kurš vairāk mājās uz elektriskās plīts gatavot, veļu mazgāt, tam arī tas pieaugums ir. Dators un telefons milzīgas izmaiņas elektropatēriņā neieviesīs.  Mēs redzam, ka cilvēki dzīvo mājās, bērni mājās mācās. Mums ir jābūt spējīgiem nepārtraukti nodrošināt elektroapgādi,” skaidro “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Lai gan rokas mazgājam arvien biežāk,arī ūdens patēriņš Rīgā pēdējo nedēļu laikā sarucis – iespējams tādēļ, ka daudzi devušies uz laukiem. Samazinājums lēšams 2 – 4% robežās. Ikdienā Rīgā februārī izlietoti 104 000 kubikmetri ūdens, pašlaik – ap 100 tūkstošiem kubikmetru dienā.

“Noteikti lielāks pieaugs nevar būt, ja samazinās kopējais patēriņš. Tajā pat laikā, esam pieņēmuši lēmumu, ka krīzes situācijā, sākot no 1.aprīļa neuzrēķināsim soda procentus. Otra lieta – nenoteiktu laika posmu, līdz krīzes beigām, nepārtrauksim ūdens apgādi par parādiem,” stāsta “Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks.

“Rīgas ūdens” pārstāvji novērojuši, ka daudzi iedzīvotāji pastiprināti pērk fasētu ūdeni, lai gan uzņēmuma ieskatā, ūdens no krāna Rīgā neesot ne par matu sliktāks par veikalos nopērkamo.