Pieaugot Covid-19 saslimstībai studentu vidū, RSU pārtrauc klātienē rīkot nodarbības

2 komentāri
Pieaugot Covid-19 saslimstībai studentu vidū, RSU pārtrauc klātienē rīkot nodarbības
EVIJA TRIFANOVA. LETA

Pieaugot Covid-19 saslimstībai studentu vidū, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārtrauc klātienē rīkot nodarbības, un turpmāk viss studiju process tiek īstenots attālināti, liecina paziņojums universitātes mājaslapā.

Tajā uzsvērts, ka aizvadītās nedēļas laikā joprojām bija vērojams Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita pieaugums Latvijā. Saslimšanas gadījumi izplatījās arī to RSU studentu vidū, kuri iepriekš bija atzīti par Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktajām kontaktpersonām.

Lai mazinātu RSU studējošo, docētāju, zinātnieku un atbalsta personāla veselības apdraudējumu, kā arī RSU studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības riskus, klātienes lekciju un nodarbību īstenošana RSU ir pārtraukta un studiju process tiek īstenots attālināti, izmantojot e-studiju vidi, saskaņā ar lekciju un nodarbību sarakstu un izmaiņām tajā.

Arī visas docētāju, administrācijas un atbalsta dienestu darbinieku sanāksmes tiek organizētas tiešsaistē.

Sekojot līdzi Covid-19 izplatībai Latvijā un universitātē, ir slēgta pieeja RSU studiju telpām Dzirciema ielā 16 un visām citām RSU studiju bāzēm.

Iekļūšana RSU telpās notiek tikai ar darbinieka apliecību jeb ID karti. Savukārt studentiem iekļūšana telpās notiek, iepriekš piesakoties, piemēram, lai apmeklētu bibliotēku vai studentu servisu.

Vienlaikus patlaban tiekot aktivizēts darbs RSU ambulancē, lai tuvākajā laikā Covid-19 analīžu pieejamība ambulancē būtu daudz lielāka.

RSU informē, ka lai atvieglotu studiju procesu un nodrošinātu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, ir ieviests studentu un docētāju atbalsta e-pasts “[email protected]”. Pieteikumu var iesniegt arī RSU atbalsta vietnē “https://help.rsu.lv”, sadaļā “Studiju departaments”.