Komentāri
Pieaug mēģinājumi ietekmēt iedzīvotāju prātus, secina Drošības policija
FOTO: LETA

Pieaug mēģinājumi ietekmēt iedzīvotāju prātus, tā uzskata Drošības policija (DP). Runa ir par tā sauktajiem ”interneta troļļiem”, kuru nolūks – darbojoties interneta vidē, noskaņot un ietekmēt sabiedrisko domu.

Lai arī taustāmi pierādījumi ar reāliem izpildītājiem un pasūtītājiem publiskajā vidē nav izskanējuši, arī pētnieku secinātais norāda, ka troļļu vēstījums Latvijā saskan ar Krievijas propagandas mērķiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt praktiski analizēti piemēri pierādījuši, ka atsevišķi interneta komentāri tiek rakstīti no vienas IP adreses, pierādot, ka sabiedriskās domas ietekmēšana tiešām notiek.

Manipulatīvi veidots saturs un mākslīgi komentāri nav tikai Baltijas īpatnība. Pētnieks Anti Sillanpā stāsta, ka troļļi darbojas arī Somijā.

Kas stāv aiz troļļiem Latvijā, Drošības policija apgalvo, ka zina, tomēr šobrīd to neatklās.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl